Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Justyna Kowalczyk wygrała sprint w Muonio!

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Justyna Kowalczyk znakomicie rozpoczęła nowy sezon! Polka po fantastycznej walce z Moną-Liisą Malvalehto wygrała sprint stylem klasycznym w Muonio. Był to pierwszy oficjalny start Kowalczyk tej zimy.

Piątkowy sprint toczył się pod dyktando dwóch zawodniczek. W porannych kwalifikacjach górą była Mona-Lisa Malvalehto, która uzyskała w nich najlepszy czas, o przeszło dwie sekundy lepszy niż rezultat Justyny Kowalczyk.

W kolejnych biegach Polka wygrywała jednak bieg za biegiem. W swoim półfinale rozprawiła się m.in. z koalicją Rosjanek i pewnie wywalczyła awans do finału z pierwszej pozycji. W decydującym biegu przyszedł czas na rewanż na Malvalehto. Finałowa rywalizacja pomiędzy dwójką najlepszych zawodniczek była pasjonująca. Obydwie wpadły na metę niemalże jednocześnie i wyniki ogłoszone zostały dopiero po analizie fotofiniszu. Ostatecznie uznano, że minimalnie szybsza była jednak Kowalczyk.

Za plecami Polki i Finki finiszowała kolejna reprezentantka gospodarzy, Anne Kylloenen, która jednak straciła do nich blisko dwie sekundy. W finale wystąpiły ponadto Jewgienia Szapowałowa , Anastazja Doczenko i Ida Sargent. Pozostałe reprezentantki Polski zostały wyeliminowane w kwalifikacjach.

W sprincie mężczyzn triumfował Aleksiej Połtaranin. Bieg finałowy toczył się pod dyktando zawodników z Kazachstanu, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Oprócz wspomnianego zwycięzcy na podium stanęli także Nikołaj Czebotko i Denis Wołotka. Najlepszym z Polaków był Maciej Kreczmer, który w kwalifikacjach był piętnasty. Następnie nasz zawodnik odpadł jednak z dalszej rywalizacji w fazie ćwierćfinałowej.

Trzydniowa impreza w Muonio nie jest zaliczana do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kolejne konkurencje zaplanowane są na sobotę i niedzielę.

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1Justyna KowalczykPolska3:05,05
2Mona-Liisa MalvalehtoFinlandia3:05,05
3Anne KylloenenFinlandia3:07,02
4Jwegienia SzapowałowaRosja3:09,76
5Anastazja DoczenkoRosja3:11,22
6Ida SargentUSA3:15,29
45Sylwia Jaśkowiec
47Kornelia Kubińska
49Paulina Maciuszek
66Natalia Grzebisz

 

MiejsceZawodnikKrajCzas
1Aleksiej PołtaraninKazachstan3:20,64
2Nikołaj CzebotkoKazachstan3:23,42
3Denis WołotkaKazachstan3:24,02
4Andrew NewellUSA3:24,79
5Siim SellisEstonia3:25,15
6Iwan AnisimowRosja3:25,19
17Maciej KreczmerPolska
48Maciej Staręga
115Jan Antolec
132Paweł Klisz

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL