Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Anne Kylloenen i Martti Jylhae najlepsi w sprincie na mistrzostwach Finlandii

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Anna Kylloenen wygrała sprint kobiet techniką dowolną na mistrzostwach Finlandii. W biegu mężczyzn triumfował Martti Jylhae. Gospodarzem zawodów była Vantaa.

26-letnia Anne Kylloenen była pierwsza również w kwalifikacjach, które wyłoniły 30 najlepszych zawodniczek awansujących do kolejnej fazy rywalizacji. Drugą pozycję w eliminacjach zajęła Krista Laehteenmaeki, a trzecią - Kerttu Niskanen. Z kolei na drugim miejscu w finale uplasowała się Riika Sarasoja-Lilja, która kwalifikacje ukończyła na dziewiątej pozycji. Brązowy medal otrzymała Niskanen. Czwarta była Heini Hokkanen, piąta zaś - Laura Mononen. Laehteenmaeki w finale zajęła szóstą lokatę.

Martti Jylhae w kwalifikacjach uplasował się na czwartym miejscu. W finale natomiast spisał się najlepiej. Ten urodzony w 1987 roku zawodnik mistrzem kraju w sprincie w stylu łyżwowym był również w 2011 roku. Srebrny medal otrzymał Iivo Niskanen, a brązowy - Juho Mikkonen. Ari Luusua, najlepszy w eliminacjach, w finale przybiegł na metę czwarty.

18 stycznia odbędą się biegi techniką klasyczną. Kobiety będą rywalizować na dystansie dziesięciu kilometrów. Mężczyźni przebiegną piętnaście km.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL