Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Agnieszka Szymańczak kończy karierę

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
W przyszłym sezonie na trasach nie zobaczymy już Agnieszki Szymańczak. Reprezentantka Polski w biegach narciarskich zdecydowała się bowiem na zakończenie kariery sportowej.

O podjętej decyzji Agnieszka Szymańczak poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. - I tak moja dwudziestoletnia przygoda ze sportem właśnie dobiegła końca ... czas na zmiany... czas na nowe życie... z wielkim bólem serca żegnam się z moimi ukochanymi nartami... - napisała narciarka.

29-letnia zawodniczka w Pucharze Świata debiutowała w sezonie 2010/2011. Wtedy też po raz pierwszy znalazła się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata - wystąpiła wówczas na trasach w Oslo. W jej dorobku są także starty na mistrzostwach w Val di Fiemme, gdzie przed rokiem była dwudziesta siódma w biegu łączonym (to jej najlepszy wynik w zawodach tej rangi), i na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W Pucharze Świata punktowała trzy razy - dwukrotnie w Szklarskiej Porębie i raz w Davos, zawsze w sprintach stylem dowolnym.

W dorobku Agnieszki Szymańczak nie brak także siedmiu tytułów mistrzyni Polski, w tym trzech zdobytych indywidualnie.

Jesteśmy na Facebooku, dołącz do nas.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL