Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Martin Johnsrud Sundby znów najlepszy. Norwesko-rosyjski pojedynek w Toblach

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Trwa zwycięska passa Martina Johnsruda Sundbyego - w niedzielę wygrał po raz czwarty w sezonie, tym razem na 15 km stylem klasycznym w Toblach. W czołówce najliczniej zameldowali się Norwegowie i Rosjanie.

Bieg toczył się pod dyktando dwóch zawodników, którzy byli wyraźnie mocniejsi niż ktokolwiek z ich rywali. Martin Johnsrud Sundby i Aleksander Bessmertnych, bo o nich mowa, zdecydowanie pokonali konkurentów i między sobą rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Rosjanin był mocniejszy na podbiegach, ale na zjazdach Norweg każdorazowo zyskiwał na tyle dużo, że ostatecznie to właśnie on triumfował.

Dla Sundbyego jest to czwarta wygrana w tym sezonie - jak dotąd w biegach na dystansach jest niepokonany. Bessmertnych też ma powody do zadowolenia, bo wyrównał najlepsze osiągnięcie w karierze sprzed blisko trzech lat, gdy w La Clusaz także był drugi.

Czołową trójkę uzupełnił kolejny Norweg Sjur Roethe. Przedstawiciele Norwegii i Rosji zdominowali całe zawody - w pierwszej dziesiątce znalazło się aż siedmiu reprezentantów tych dwóch państw.

W Toblach wystartowało dwóch Polaków. Maciej Staręga zajął pięćdziesiąte pierwsze, a Jan Antolec siedemdziesiąte dziewiąte miejsce.

Wyniki:

MiejsceZawodnikKrajCzas
1Martin Johnsrud SundbyNorwegia35:27,4
2Aleksander BessmertnychRosja+12,6
3Sjur RoetheNorwegia+48,6
4Dario ColognaSzwajcaria+1:00,8
5Stanisław WołżeńcewRosja+1:05,5
6Aleksiej PołtoraninKazachstan+1:08,5
7Siergiej UstiugowRosja+1:10,3
8Niklas DyrhaugNorwegia+1:15,1
9Siergiej TuryszewRosja+1:16,1
10Maurice ManificatFrancja+1:17,7
51Maciej StaręgaPolska+3:28,5
79Jan AntolecPolska+5:25,4


Zobacz także: Rodzice polskiego skoczka chcieli, żeby całkowicie porzucił sport

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL