Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Pięćdziesiąte dziewiąte miejsce Justyny Kowalczyk. Polka najdalej od trzynastu lat

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Justyna Kowalczyk zajęła 59. miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym w szwajcarskim Lenzerheide i nie awansowała do ćwierćfinału. Ostatni raz Polka była niżej w grudniu 2002 roku.

W dotychczasowej karierze tylko dwa razy zdarzyło się, by Justyna Kowalczyk zajmowała dalsze lokaty niż ta z noworocznego sprintu otwierającego Tour de Ski. W grudniu 2001 w sprincie stylem dowolnym w Cogne Polka była sześćdziesiąta czwarta. Niemalże dokładnie rok później dziewiętnastoletnia Kowalczyk uplasowała się na sześćdziesiątej szóstej pozycji w biegu na 10 kilometrów "łyżwą" w Davos.

W kolejnych latach wszystkie występy były bardziej udane niż ten piątkowy - zdarzyły się jedynie cztery biegi, w których Polka nie osiągnęła linii mety.

Należy jednak pamiętać, że sprint stylem dowolnym jest konkurencją, której Kowalczyk nigdy nie preferowała i nawet w najlepszych latach bywało, że nie wchodziła w niej do pierwszej trzydziestki. O obecnej formie Polki zdecydowanie więcej będzie mógł powiedzieć drugi etap Tour de Ski, czyli sobotnia rywalizacja na 15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego.

Komentarze (8):

 • grolo Zgłoś
  Naprawdę, obrzydliwe są niektóre wpisy ludzi, którzy nie poświęcili minuty na przemyślenie, co właściwie z siebie wylewają . Dają tylko świadectwo swojej głupoty, braku empatii i
  Czytaj całość
  prostactwa, aż się niedobrze robi . Niedzielni "kibice sukcesu", dziady albo piszczące niedojrzałe gimbusy, o sporcie niemający pojęcia, ech...Zamiast wysyłać wybitnych sportowców na emeryturę, wyzywać ich wulgarnie albo planować im ich zycie, zajmijcie się SAMI choć trochę sportem!Weźcie jeden z drugim narty, rower albo chociaż idźcie pobiegać. Jak się zmęczycie, to może wam się, dupki, chociaż trochę umysł oczyści
  • jerrypl Zgłoś
   Śmiesznie te narzekanie ludzi, którzy o biegach narciarskich nie mają bladego pojęcia, na Kowalczyk. Przecież ona nigdy nie była rewelacyjną sprinterką, przecież celem są IO w
   Czytaj całość
   przyszłym sezonie, do tego Kowalczyk nie jest w pełni przygotowana przez kontuzje w okresie przygotowawczym. Nawet jeśli wielka Kowalczyk już nie wróci to te teksty w stylu, że rozmienia się na drobne są żałosne, bo niby co? To że teraz zajmuje niskie lokaty odbiera jej dawne sukcesy? Idźcie pluć jadem i wylewać swoje żale z powodu braku sukcesów w życiu gdzie indziej. A najlepiej się czegoś napijcie i darujcie sobie to głupie pisanie.
   • alfi Zgłoś
    Rozmienia się na drobne . Powinna dać sobie spokój . Bo to jest żałosne . Zadekować się obok Tajnera i dalej żyć spokojnie . To naprawdę żałosne . Nigdzie nie znajdzie sponsorów .
    Czytaj całość
    w trupa się nie inwestuje stare porzekadło .
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL