Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Martti Jylhae wygrał kwalifikacje w Oberstdorfie, awans Macieja Staręgi

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Fin Martti Jylhae wygrał w Oberstdorfie kwalifikacje czwartego etapu Tour de Ski mężczyzn, czyli sprintu stylem klasycznym. Z dobrej strony pokazał się jedyny Polak Maciej Staręga, który zajął szesnaste miejsce i wystąpi w ćwierćfinale.

Nasz reprezentant już od kilku dni nastawiał się na wtorkowy etap, gdyż jako typowy specjalista od sprintu właśnie w tej konkurencji ma szansę na dobry występ. Rozegrane wczesnym popołudniem kwalifikacje rozbudziły nadzieje na naprawdę wartościową lokatę, gdyż Maciej Staręga uzyskał szesnasty czas. Różnice między poszczególnymi zawodnikami były minimalne - triumfator, Martti Jylhae, pokonał Polaka tylko o nieco ponad trzy i pół sekundy.

Fin startował z jednym z ostatnich numerów startowych, ale i tak wyprzedził prowadzącego wcześniej przez długi czas Finna Haagena Krogha o dziesiąte części sekundy.

Ćwierćfinały z udziałem Staręgi rozpoczną się około godziny 15. Nasz reprezentant wystąpi w ostatnim piątym biegu. Jego rywale to Jylhae, Anssi Pentsinen, Oskar Svensson, Andreas Katz oraz Iivo Niskanen.

Wyniki kwalifikacji:

MiejsceZawodnikKrajCzas
1Martti JylhaeFinlandia2:23,99
2Finn Haagen KroghNorwegia+0,34
3Aleksiej PołtoraninKazachstan+0,78
4Emil IversenNorwegia+2,13
5Petter NorthugNorwegia+2,52
6Anssi PentsinenFinlandia+2,54
7Sebastian EisenlauerNiemcy+2,66
8Siergiej UstiugowRosja+2,83
9Andrew NewellUSA+2,87
10Francesco De FabianiWłochy+2,92
16Maciej StaręgaPolska+3,66

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL