Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stina Nilsson Newspix / Tobias Nyk√É‚ÄûNen / Na zdjęciu: Stina Nilsson

Zwycięstwo Szwecji I w sztafecie sprinterskiej kobiet w Planicy

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Szwecja I wygrała sztafetę sprinterską kobiet w Planicy. O zwycięstwie tego zespołu zadecydował skuteczny atak Stiny Nilsson na ostatniej zmianie.

Dość długo czołowa grupa liczyła siedem zespołów. Stopniowo na kolejnych zmianach odpadały jednak od niej poszczególne reprezentacje. Na przedostatnim odcinku tempo było już na tyle mocne, że na czele utrzymały się tylko Norweżka Heidi Weng i Szwedka Ida Ingemarsdotter, które po chwili zmieniły się z Astrid Jacobsen i Stiną Nilsson.

Faworytką decydującego starcia była Nilsson i nie zawiodła oczekiwań szwedzkich kibiców. Zwyciężczyni indywidualnego sprintu z soboty była najmocniejsza także w niedzielę - już na połowie swojej ostatniej zmiany zaatakowała na tyle skutecznie, że łatwo oderwała się od Jacobsen. Norweżkom pozostało na pocieszenie drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanęły Niemki, które w końcówce były wyraźnie przed następnymi zespołami, ale jednocześnie traciły zbyt wiele do liderek by choćby pomyśleć o jakimkolwiek ataku.

Wyniki:

MiejsceKrajSkładCzas
1Szwecja IIngemarsdotter, Nilsson16:14,08
2Norwegia IWeng, Jacobsen+3,51
3Niemcy IRingwald, Kolb+8,84
4Szwecja IISundling, Falk+18,24
5USASargent, Caldwell+20,57
6Niemcy IIGimmler, Anger+21,00
7Norwegia IIEide, Harsem+21,01
8Słowenia IFabjan, Cebasek+47,24
9WłochyLaurent, Vuerich+55,98
10Słowenia IIRazinger, Lampić+2:42,12

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Polska nie ma biegów kobiecych. Mężczyźni biegają w sztafecie, jednak cieniutko/słabiutko.Jest dużo/wiele do zrobienia/nadrobienia.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL