WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Rosyjski dzień w Falun. Polacy daleko w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Maksym Wylegżanin wygrał sobotni bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym w Falun. Dla Rosjanina jest to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w bieżącym sezonie. Reprezentanci Polski zajęli bardzo odległe miejsca.

Maksim Wylegżanin rozpoczął bieg dość spokojnie, ale wraz z kolejnymi kilometrami rozkręcał się i systematycznie odrabiał straty. Perfekcyjna końcówka pozwoliła mu uzyskać najlepszy czas. Swój poprzedni triumf Rosjanin odniósł... także w Falun podczas zeszłorocznych mistrzostw świata. Szwedzka miejscowość znów okazała się więc dla niego szczęśliwa.

W sobotniej konkurencji bardzo dobrze wypadł także Aleksander Bessmertnych, który zajął drugą pozycję przegrywając z rodakiem tylko o 3,5 sekundy. Czołową trójkę uzupełnił Maurice Manificat - francuski specjalista od stylu dowolnego tym razem błysnął także w technice klasycznej.

Niespodziankę in minus sprawił Martin Johnsrud Sundby - lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od listopada przegrał zaledwie jeden dystansowy bieg. W Falun Norweg został pokonany po raz drugi i nie stanął nawet na podium, gdyż uzyskał dopiero piąty czas.

Dwaj startujący Polacy zajęli bardzo odległe lokaty - Paweł Klisz był osiemdziesiąty ósmy, a Jan Antolec osiemdziesiąty dziewiąty. Nasi reprezentanci wygrali tylko z Australijczykiem, Szwedem z tzw. grupy krajowej oraz Koreańczykiem.

Wyniki:

MiejsceZawodnikKrajCzas
1Maksym WylegżaninRosja25:14,6
2Aleksander BessmiertnychRosja+3,5
3Maurice ManificatFrancja+3,6
4Emil IversenNorwegia+7,8
5Martin Johnsrud SundbyNorwegia+9,5
6Didrik ToensethNorwegia+19,2
7Siergiej TuryszewRosja+19,8
8Niklas DyrhaugNorwegia+21,4
9Matti HeikkinenFinlandia+21,7
10Siergiej UstiugowRosja+22,5
88Paweł KliszPolska+3:23,8
89Jan AntolecPolska+3:26,2

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL