Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Zderzenie na trasie w Falun. Jacobsen pozbawiona podium przez błąd rywalki

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Astrid Uhrenholdt Jacobsen była o krok od podium w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym w Falun, ale ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Norweżka mogła być wyżej, jednak na trasie upadła z powodu błędu rywalki.

Jacobsen pokonywała najtrudniejsze wzniesienie w Falun mając przed sobą jedną z zawodniczek nieliczących się w walce, która startowała z niższym numerem startowym. Norweżka zauważyła, że konkurentka wyszła z torów, w związku z czym przyspieszyła by ją wyprzedzić. Niestety, rywalka zmieniła zdanie i akurat w tym momencie jednak zdecydowała się na kontynuowanie bieg po przygotowanym śladzie. Skończyło się na tym, że narciarki zderzyły się i upadły.

- Dalsze trzy kilometry w ogóle nie były już udane. Straciłam rytm biegu. Jestem bardzo rozczarowana. Szkoda, nie mogłam nic zrobić. Każdy wie, że jeśli z tyłu biegnie ktoś znacznie szybszy, to się go przepuszcza. Ona powiedziała mi jednak, że mnie nie słyszała - powiedziała Jacobsen, która rozmawiała z rywalką o całym zdarzeniu już po ukończeniu biegu.

Mimo zderzenia Norweżka zajęła czwarte miejsce. Do podium zabrakło jej zaledwie 0,4 sekundy. Gdyby nie upadek z pewnością byłaby wyżej.

Norweskie media nie ujawniły nazwiska zawodniczki, która spowodowała kraksę.

Zobacz wideo: Ewa Swoboda: Rekord świata należy do mnie, nie wierzę w to!

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL