WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk, igrzyska olimpijskie Soczi 2014

Justyna Kowalczyk z szansami na najlepszy wynik w sezonie. Polka pobiegnie w Montrealu

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Drugi etap Ski Tour Canada powinien bardzo odpowiadać Justynie Kowalczyk. W Montrealu Polkę czeka bieg na 13 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego. Realny jest nawet najlepszy wynik w sezonie.

We wtorek Kowalczyk była dopiero pięćdziesiąta pierwsza w sprincie stylem dowolnym w Gatineau. Lepszej inauguracji trudno było jednak się spodziewać, gdyż rozegrana konkurencja zawsze była piętą achillesową naszej zawodniczki. W środowy wieczór powinno być zupełnie inaczej - teraz Polkę czeka bieg, który powinien jej bardzo sprzyjać.

Ostatnie tygodnie przyniosły wyraźną poprawę dyspozycji Kowalczyk w jej ulubionej technice klasycznej. W maratonie w Holmenkollen była dziesiąta, następnie w Falun zajęła szóste miejsce, a w Lahti w skiathlonie po pokonywanej w jej stylu pierwszej części biegu plasowała się na czwartej pozycji.

Takie rezultaty dają powody do optymizmu przed środową rywalizacją na 13 kilometrów stylem klasycznym w Montrealu. O podium będzie niezmiernie ciężko, ale już miejsce w czołowej piątce wcale nie jest wykluczone. Z obecną formą w stylu klasycznym Kowalczyk stać na kolejne poprawienie najlepszego tegorocznego osiągnięcia.

W walce o wygraną powinny liczyć się tylko Norweżki. Therese Johaug, Ingvild Flugstad Oestberg, Astrid Jacobsen i Heidi Weng mają realne szanse na zajęcie nawet czterech pierwszych pozycji. W ich grono wmieszać się spróbują Finki, Charlotte Kalla, a także Kowalczyk. Niełatwe zadanie czeka Maiken Caspersen Fallę, zwyciężczynię z wtorku, dla której środowy dystans może być zbyt długi.

Po kobietach na trasę ruszą mężczyźni. Jedynym reprezentantem Polski będzie Maciej Staręga. Nasz sprinter nie ma jednak większych szans na powtórkę wyniku ze swojej koronnej konkurencji, w której we wtorek był dwudziesty trzeci. Podobnie jak u pań w walce o najwyższe miejsca powinni liczyć się przede wszystkim Norwegowie.

Program drugiego etapu Ski Tour Canada:
18:00 - 13 km kobiet stylem klasycznym ze startu wspólnego
20:30 - 20 km mężczyzn stylem klasycznym ze startu wspólnego

Zobacz wideo: Skocznia gotowa. Wisła czeka na wielkie skakanie

Źródło: TVP S.A.

Jak wypadnie Justyna Kowalczyk na trasie w Montrealu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL