Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER

Heidi Weng o krok od sukcesu w Ski Tour Canada. Awans Justyny Kowalczyk

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Wszystko wskazuje na to, że Heidi Weng zostanie zwyciężczynią Ski Tour Canada kobiet. W klasyfikacji po sześciu etapach poprawiła się sytuacja Justyny Kowalczyk - Polka awansowała po piątkowym biegu w Canmore.

Przed biegiem na 10 kilometrów stylem dowolnym Heidi Weng i Therese Johaug miały praktycznie równe szanse na końcowy sukces. Przedostatnia konkurencja kanadyjskiej imprezy zdecydowanie lepiej udała się jednak młodszej z Norweżek. W tej sytuacji w tabeli po sześciu z siedmiu etapów Weng ma dokładnie pół minuty przewagi nad rodaczką. Wydaje się, że przy obecnej formie liderki Ski Tour Canada jest już rozstrzygnięty.

Dzięki piątkowej wygranej na trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej awansowała Ingvild Flugstad Oestberg. Zdołała ona nie tylko odrobić całą stratę do Astrid Uhrenholdt Jacobsen, ale jeszcze zyskać nad nią ponad pół minuty przewagi.

Justyna Kowalczyk była w piątek trzynasta, ale mimo to zdołała awansować w klasyfikacji generalnej. Na jeden bieg przed końcem Polka jest dwunasta i patrząc na różnice czasowe widać, że może jeszcze poprawić się o jedno miejsce.

Ski Tour Canada kobiet

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1Therese JohaugNorwegia2:40:52,0
2Heidi WengNorwegia+1:07,8
3Ingvild Flugstad OestbergNorwegia+2:13,3
4Krista ParmakoskiFinlandia+2:56,2
5Jessica DigginsUSA+3:08,5
6Astrid Uhrenholdt JacobsenNorwegia+4:12,0
7Kerttu NiskanenFinlandia+5:20,5
8Anne KylloenenFinlandia+5:34,8
9Justyna KowalczykPolska+6:55,7
10Maiken Caspersen FallaNorwegia+7:07,8

 

Komentarze (3):

 • Beti9876 Zgłoś
  brawo Pani Justyno nawet dobry bieg ja jeszcze wieże ze to nie koniec i jeszcze pani bedzie wygrywac i brawo Heidi teraz powinna wygrac z Yohaug ,da rade dziewczyna
  • bili Zgłoś
   i wiem,ze resztę to zaboli...ale taka prawda,a dlaczego,bo Polacy są zazdrośni i zawistni,jeśli się mylę niech rzuci ktoś pierwszy kamieniem :)) hehhehehe...czekam na tych pierwszych i
   Czytaj całość
   małolatów,bo nikt więcej nie napisze inaczej tego jestem pewien :)...rocznik 77 :)))
   • bili Zgłoś
    powiedzcie co ma tu Stoch i reszta patałachów.....do Kowalczyk.....to,że sezon jej nie wyszedł....trudno,a któremu z nasz wyszedł...hehehe/.... jaja sobie robię,by porównać nas do
    Czytaj całość
    niej....chociaż brak tu porównania,bo pani....Justyna,chociaż jestem starszy to szacunek do kobiety i do sportsmenki mam wielki))..naprawdę....i wiem,ze zostanę zbluzgany przez internet,każdy do tego ma prawo....to podajcie mi kogoś....ze sportów zimowych lepszego jak pani Justyna?......Adam...dla mnie ma 2 miejsce,chociaz w skokach nie ma lepszego.....a reszta ....długo długo nic...Kamil...za Adamem,chociaż ten nie zdobył złota na olipiadzie...to za Justną..." panią....Justyną jest obiektywnie na 2 miejscu..i teraz możecie mnie minusować :)))

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL