WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER

Heidi Weng o krok od sukcesu w Ski Tour Canada. Awans Justyny Kowalczyk

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Wszystko wskazuje na to, że Heidi Weng zostanie zwyciężczynią Ski Tour Canada kobiet. W klasyfikacji po sześciu etapach poprawiła się sytuacja Justyny Kowalczyk - Polka awansowała po piątkowym biegu w Canmore.

Przed biegiem na 10 kilometrów stylem dowolnym Heidi Weng i Therese Johaug miały praktycznie równe szanse na końcowy sukces. Przedostatnia konkurencja kanadyjskiej imprezy zdecydowanie lepiej udała się jednak młodszej z Norweżek. W tej sytuacji w tabeli po sześciu z siedmiu etapów Weng ma dokładnie pół minuty przewagi nad rodaczką. Wydaje się, że przy obecnej formie liderki Ski Tour Canada jest już rozstrzygnięty.

Dzięki piątkowej wygranej na trzecie miejsce w klasyfikacji łącznej awansowała Ingvild Flugstad Oestberg. Zdołała ona nie tylko odrobić całą stratę do Astrid Uhrenholdt Jacobsen, ale jeszcze zyskać nad nią ponad pół minuty przewagi.

Justyna Kowalczyk była w piątek trzynasta, ale mimo to zdołała awansować w klasyfikacji generalnej. Na jeden bieg przed końcem Polka jest dwunasta i patrząc na różnice czasowe widać, że może jeszcze poprawić się o jedno miejsce.

Ski Tour Canada kobiet

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1Therese JohaugNorwegia2:40:52,0
2Heidi WengNorwegia+1:07,8
3Ingvild Flugstad OestbergNorwegia+2:13,3
4Krista ParmakoskiFinlandia+2:56,2
5Jessica DigginsUSA+3:08,5
6Astrid Uhrenholdt JacobsenNorwegia+4:12,0
7Kerttu NiskanenFinlandia+5:20,5
8Anne KylloenenFinlandia+5:34,8
9Justyna KowalczykPolska+6:55,7
10Maiken Caspersen FallaNorwegia+7:07,8

 

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL