Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / JURE MAKOVEC

Richard Jouve: Ostatni sezon dał mi dużo pewności siebie

Karol Borawski
Karol Borawski
Utalentowany Richard Jouve chce iść za ciosem. 21-letni francuski biegacz narciarski zamierza w przyszłości walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji sprintu.

Jouve to wicemistrz świata juniorów w sztafecie. Urodzony w 1994 roku w Briancon zawodnik odważnie wszedł do rywalizacji w Pucharze Świata.

Pierwsze starty zaliczył już w sezonie 2014/15, z czterech występów na uwagę zasługuje trzecie miejsce w Lahti. Miniony sezon był jeszcze lepszy, Jouve startował częściej, w kanadyjskim Gatineu był drugi, w Planicy trzeci, a w Quebec szósty.

- Od ubiegłego roku zaliczyłem 12 startów w Pucharze Świata, udało mi się stawać na podium. To wynik o wiele lepszy niż się spodziewałem - przyznał.

- Wiele czerpię z pracy w zespole. To bardzo ważne, bo spędzamy razem większą część roku. Ciężko trenujemy, zespół idzie w dobrym kierunku - dodał francuski biegacz.

- Ostatni sezon dał mi dużo pewności siebie. Kiedy startuję w zawodach Pucharu Świata to oczywiście moim celem jest zwycięstwo. Chciałbym pojechać na mistrzostwa świata do Lahti, a przyszłości chciałbym być w stanie wygrać klasyfikację generalną sprintu - powiedział 21-letni zawodnik.

ZOBACZ WIDEO Adam Borzęcki, czyli weteran wrócił na lód (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL