WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gwiazda norweskich biegów narciarskich zrezygnowała ze startu w Kuusamo

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Na starcie pierwszych biegów o Puchar Świata w nowym sezonie zabraknie Pettera Northuga. As reprezentacji Norwegii uznał, że nie jest w optymalnej formie i zrezygnował ze startu.

Northug ma za sobą testowe starty w Beitostoelen, ale tam w ostatni weekend był cieniem samego siebie i wyraźnie ustępował nie tylko innym najlepszym norweskich biegaczom, ale też narciarzom mało znanym na międzynarodowej arenie. Mimo wpadki w zawodach otwarcia sezonu został wpisany do kadry na inaugurację Pucharu Świata, ale szybko ogłosił, że sam rezygnuje ze startów w Kuusamo.

- Petter jest zdrowy, ale czuje, że nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji. Byłby pewnie w stanie zająć niezłe miejsce, ale to nie jest zawodnik, którego ucieszyłaby na przykład dziesiąta pozycja. Uznał więc, że lepiej będzie zostać w domu i przygotowywać się do zawodów o Puchar Świata w Lillehammer - powiedział szef norweskiej reprezentacji Vidar Loefshus.

Absencja Northuga oznacza, że do kadry na biegi w Kuusamo mogli zostać powołani nowi zawodnicy. W sprincie zastępcą swojego słynnego rodaka będzie Paal Golberg, a w biegu na 15 kilometrów ta rola przypadnie Simenowi Hegstadowi Kruegerowi.

ZOBACZ WIDEO PŚ w Zakopanem: Wielka Krokiew uszkodzona (źródło: TVP SA)

Czy w nowym sezonie Petter Northug znów będzie jedną z największych gwiazd?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL