Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Zdecydowane zwycięstwo Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk piąta w Otepaeae

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Otepaeae. W ostatniej próbie przed mistrzostwami świata zdecydowane zwycięstwo odniosła Marit Bjoergen.

Dla Kowalczyk był to bieg ważny - pierwszy sprawdzian ze światową czołówką od grudnia ubiegłego roku, w dodatku tuż przed mistrzostwami świata i na jednej z ulubionych tras. Niedzielna konkurencja, też ulubiona, miała dać odpowiedź na pytanie w jakim miejscu jest obecnie Polka i na co ją stać w rozpoczynającej się w najbliższym tygodniu imprezie docelowej.

Po starcie w Otepaeae są zarówno powody do optymizmu, jak i do pesymizmu. Kowalczyk rozpoczęła znakomicie i przez znaczną dystansu bardzo realne było zajęcie przez nią miejsca na podium. Na większości punktów pomiarowych nasza reprezentantka miała wyniki tylko minimalnie gorsze niż Heidi Weng i wydawało się, że do końca będzie walczyć z Norweżką o trzecią pozycję.

Niestety, ostatnie 2500 metrów udane nie było. Na tym odcinku do prowadzącej Marit Bjoergen Kowalczyk straciła blisko pół minuty. W tej sytuacji pokonanie Weng nie było już realne, a od Polki szybsza okazała się jeszcze Ingvild Flugstad Oestberg. Niedzielny bieg pokazał więc, że Kowalczyk w swojej koronnej konkurencji jest mocniejsza niż na początku sezonu, ale jednocześnie wciąż ma problemy w końcówce, gdzie traci siły i wyraźnie ulega rywalkom. Szanse na medal w Lahti są, ale finałowe kilometry w Finlandii trzeba będzie pokonać bez ponoszenia strat takich jak w Estonii.

W Otepaeae zdecydowanie najmocniejsza była Marit Bjoergen. Norweżka pozbawiła rywalki złudzeń i potwierdziła, że wie co mówi deklarując, że właśnie na 10 kilometrów stylem klasycznym w Lahti ocenia swoje szanse medalowe najwyżej. Poniżej pół minuty straciła do niej tylko Charlotte Kalla. Wspomniana Heidi Weng była wolniejsza od koleżanki z kadry już o prawie minutę.

Druga z Polek, Kornelia Kubińska, zajęła pięćdziesiąte pierwsze miejsce ze stratą blisko pięciu minut do Bjoergen.

Wyniki biegu na 10 km stylem klasycznym w Otepaeae:

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1Marit BjoergenNorwegia29:59,0
2Charlotte KallaSzwecja+26,5
3Heidi WengNorwegia+57,2
4Ingvild Flugstad OestbergNorwegia+1:17,4
5Justyna KowalczykPolska+1:19,7
6Krista ParmakoskiFinlandia+1:23,1
7Anastazja SiedowaRosja+1:29,6
8Anna HaagSzwecja+1:50,7
9Julia CzekaliewaRosja+1:57,2
10Astrid JacobsenNorwegia+1:57,8
51Kornelia KubińskaPolska+4:50,2


Ale to zrobił! Ronaldo efektownie poradził sobie z rywalem [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Justyna Kowalczyk zdobędzie medal w biegu na 10 km na MŚ w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

 • Krzysztof Sobota Zgłoś
  Kornelia 51 ... Ale co się dziwić, jak z najlepszymi zawodniczkami startuje od święta do święta.
  • Krzysztof Sobota Zgłoś
   Dzisiejszy bieg Justyny był bardzo dobry, chociaż jeszcze trochę brakuje aby walczyć z Norweżkami. Początek biegu był fenomenalny. Justyna 2-4 sekund traciła do Weng. Wszystko
   Czytaj całość
   zapowiadało się dobrze ... Niestety ostatnie 1,2 km było bardzo pechowe. Nie wiem co tam się stało - upadek, brak sił, czy problemy ze zjazdami. Piąte miejsce jest super wynikiem, jednak pamiętajmy że tu chodzi o czas. Kowalczyk do trzeciego miejsca straciła 22 sekundy. To jest dość spora strata. Miejmy nadzieję, że Justyna wyciągnie wnioski z tego biegu i będzie mogła walczyć o medal. W chwili obecnej jestem pewny, że Kowalczyk na 10 km z taką formą może walczyć o TOP8.
   • Randy Zgłoś
    Justyno Koncz suszyc kły bo jestes cienka i wez sie do uczciwej roboty i przestan ględzic bo nikt twoich wymówek nie słucha
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL