Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Znaczny awans Justyny Kowalczyk w Pucharze Świata. Polka już szesnasta

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Dobry wynik uzyskany w niedzielnym biegu w Otepaeae pozwolił Justynie Kowalczyk po raz kolejny awansować w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po rywalizacji na 10 kilometrów stylem klasycznym Polka jest szesnasta.

Przez blisko dwa miesiące Kowalczyk nie startowała w Pucharze Świata wcale, w związku z czym systematycznie spadała coraz niżej w tabeli obejmującej wszystkie zimowe występy. W pewnym momencie znalazła się nawet w czwartej dziesiątce, ale jej powrót do pucharowego cyklu był na tyle udany, że nasza reprezentantka szybko z powrotem dołączyła do szerokiej czołówki.

Niedawne zwycięstwo w Pjongczang pozwoliło Kowalczyk przesunąć się na dwudzieste pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę była piąta w kolejnych pucharowym biegu w Otepaeae, co zaowocowało dalszym awansem - obecnie nasza reprezentantka jest już szesnasta.

W czołowej dziesiątce nie zaszły większe zmiany - na prowadzeniu cały czas znajduje się Heidi Weng. Reprezentantka Norwegii pewnie zmierza po Kryształową Kulę, której utrata jest już raczej mało realna.

Na szóste miejsce awansowała Marit Bjoergen, która w dystansowym biegu w Otepaeae zdobyła maksymalną liczbę 100 punktów. Sukces w Estonii pozwolił jej z powrotem wyprzedzić rodaczkę Maiken Caspersen Fallę, za którą spadła po sobotnim sprincie.

PŚ w biegach narciarskich kobiet

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Heidi WengNorwegia1424
2.Ingvild Flugstad OestbergNorwegia1271
3.Jessica DigginsStany Zjednoczone1164
4.Krista ParmakoskiFinlandia1064
5.Teresa StadloberAustria804
6.Charlotte KallaSzwecja774
7.Sadie BjornsenStany Zjednoczone747
8.Marit BjoergenNorwegia746
9.Stina NilssonSzwecja650
10.Kerttu NiskanenFinlandia644
50.Justyna KowalczykPolska106

 

ZOBACZ WIDEO Piotr Żyła: Kamil Stoch z konkursu na konkurs pokazuje, że jest najlepszy

Czy Heidi Weng utrzyma prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL