Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Niespodzianka. Charlotte Kalla najlepsza w Ruka Triple. Justyna Kowalczyk dwudziesta czwarta

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Charlotte Kalla zwyciężyła w tegorocznej edycji Ruka Tripe w Kuusamo. Szwedka dość niespodziewanie obroniła pierwsze miejsce, które zajmowała już po dwóch etapach. Justyna Kowalczyk zajęła dwudziestą czwartą pozycję.

Ostatnią konkurencją rozegraną w Finlandii był bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym na dochodzenie. Kalla startowała jako pierwsza, ale z minimalną przewagą nad Marit Bjoergen. Obie przez długi czas biegły więc razem, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatniej pętli. Wówczas na atak zdecydowała się Szwedka i okazała się znacznie mocniejsza od rywalki. Na mecie Kalla miała blisko dziesięć sekund przewagi nad główną faworytką - Bjoergen.

Sam triumf Szwedki jako taki nie jest oczywiście wielką sensacją, ale pewnym zaskoczeniem jest już za to fakt, że Norweżka w ogóle nie była w stanie odeprzeć jej ataku. Kalla po swojej szarży kontrolowała sytuację, a Bjoergen mogła już tylko patrzeć na uciekającą konkurentkę.

Justyna Kowalczyk startowała jako dwudziesta druga i przez całą konkurencję pozostawała w trzeciej dziesiątce. Początkowo Polka próbowała utrzymać się w grupce, która walczyła o miejsce w granicach piętnastego, ale ta sztuka jej się nie udała. W końcówce przez moment Kowalczyk biegła nawet sama, jednak tuż metą musiała się bronić przed atakami następnych doganiających ją zawodniczek.

Ostatecznie Polka finiszowała na dwudziestej czwartej pozycji. Wynik jest daleki od rewelacyjnego, ale w sytuacji, gdy Kowalczyk nie błyszczała w stylu klasycznym, trudno było się spodziewać, że akurat w technice dowolnej zdoła odrobić wcześniejsze straty,

Druga z naszych reprezentantek, Ewelina Marcisz, startowała jako sześćdziesiąta czwarta, a finiszowała jako sześćdziesiąta piąta. Z udziału w niedzielnym biegu zrezygnowała Urszula Łętocha.

Kolejne zawody kobiecego Pucharu Świata odbędą się w dniach 2-3 grudnia w norweskim Lillehammer.

Wyniki:

MZawodniczkaKrajCzas
1Charlotte KallaSzwecja25:50.1
2Marit BjoergenNorwegia+9,7
3Ragnhild HagaNorwegia+33,9
4Heidi WengNorwegia+38,0
5Ingvild Flugstad OestbergNorwegia+40,2
6Teresa StadloberAustria+41,0
7Stina NilssonSzwecja+46,7
8Natalia NiepriajewaRosja+1:01,6
9Ida IngemarsdotterSzwecja+1:10,1
10Sadie BjornsenRosja+1:18,0
24Justyna KowalczykPolska+2:40,3
65Ewelina MarciszPolska+5:47,5
DNSUrszula ŁętochaPolskaDNS

 ZOBACZ WIDEO: Tymek Cienciała: Małysz i Żyła są dla mnie mistrzami, chcę ich naśladować

Czy w Lillehammer Justyna Kowalczyk znajdzie się w czołowej dziesiątce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL