Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Charlotte KallaAFP / JONATHAN NACKSTRAND / Na zdjęciu: Charlotte Kalla

Charlotte Kalla znów lepsza od Zlatana Ibrahimovicia

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Charlotte Kalla jest najpopularniejszą szwedzką sportsmenką. Tak wynika z badań instytutu opinii publicznej Inizio. Biegaczka pokonała Zlatana Ibrahimovicia.

Największa szwedzka gazeta "Aftonbladet" co roku w grudniu organizuje plebiscyt, w którym zadaje pytanie "kogo najbardziej lubisz ze szwedzkich sportowców?". Brani są pod uwagę tylko aktywni zawodnicy.

44 proc. ankietowanych wybrało Charlotte Kallę, 35 proc. pływaczkę Sarah Sjoestroem, natomiast 27 proc. oddało głos na Zlatana Ibrahimovicia. Piłkarz w plebiscycie "Aftonbladet" zwyciężał w latach 2009-2013 oraz w 2016 roku.

Charlotte Kalla wybierana była już w 2014 i 2015 roku, więc jest to jej trzecia wygrana w prestiżowym dla Szwedów głosowaniu.

Biegaczka nie tylko jest lubiana ze względu na to, że jest sympatyczna, ale w zwycięstwie w 2017 roku pomogły jej przede wszystkim wyniki. Podczas MŚ 2017 w narciarstwie klasycznym w Lahti zdobyła trzy medale (dwa srebrne i jeden brązowy), a jak na razie jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Szwedzi pokładają w niej również duże nadzieje na igrzyskach w Pjongczangu.

ZOBACZ WIDEO Patryk Serwański: Gdyby rok temu Stoch musiał skakać w kwalifikacjach w TCS, miałby poważny problem

Sjoestroem przez magazyn "Swimming World" została uznana za najlepszą pływaczkę w Europie w 2017 roku. Na koncie ma nie tylko rekordy świata, ale także medale największych imprez.

Zlatan Ibrahimović sezon zakończył w kwietniu, kiedy doznał poważnej kontuzji w meczu Ligi Europy w barwach Manchesteru United. Piłkarz przeszedł operację, a następnie rehabilitację. Aktualnie stara się wrócić do formy, ale jeszcze nie zaliczył powrotu na boisko.

Czy zgadzasz się z wynikami plebiscytu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL