Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Rozwiązanie problemów w biegach narciarskich? Justyna Kowalczyk poprowadzi kadrę

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Duet trenerski Aleksander Wierietielny - Justyna Kowalczyk poprowadzi kadrę narodową kobiet w biegach narciarskich - poinformował Polski Związek Narciarski.

- Aleksander Wierietielny został trenerem głównym Kadry Narodowej Kobiet w biegach narciarskich, natomiast Justyna Kowalczyk będzie pełnić funkcję asystenta trenera głównego - poinformowała w czwartek (29 marca) oficjalna strona Polskiego Związku Narciarskiego (PZN).

Władze PZN przystały na propozycję duetu Wierietielny - Kowalczyk, który sam zaproponował takie rozwiązanie. - Prezydium PZN wyraziło aprobatę dla tej propozycji, a Justyna Kowalczyk i trener Wierietielny podjęli wyzwanie - czytamy na stronie pzn.pl.


Trener Wierietielny i nasza dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich (w Vancouver w 2010 r. i Soczi w 2014 r.) wytypowali grupę dziewczyn, z którą - w dniach 8-20 kwietnia 2018 r. w fińskim Levi - odbędą konsultacje w celu rozpoznania ich umiejętności.

Podczas kwietniowego posiedzenia Zarządu PZN (17.04) kierownictwo związku ma zapoznać się ze szczegółami pobytu trenerów i zawodniczek w Skandynawii w celu podjęcia decyzji personalnych.

- Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że nie nadaję się na pracę trenerską, bo jestem zbyt wymagająca. Wymagam od siebie i wszystkich naokoło. Jestem po prostu heterą. A hetery są dobre, ale na takich samych ludzi - powiedziała Kowalczyk podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Po występie na mistrzostwach Polski w Jakuszycach biegaczka z Kasiny Wielkiej ogłosiła zakończenie kariery zawodniczej.

ZOBACZ WIDEO Największa różnica między Stochem a innymi? Hannawald: W kluczowych momentach decyduje głowa

Justyna Kowalczyk sprawdzi się w roli asystenta trenera Wierietielnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (33):

 • ORH- Zgłoś
  Szkoda nafty na to to.
  • veliciraptor Zgłoś
   Pisze na tym blogu facecjat o nicku ,,Jan Kowalski,, z avatarem: zdjęcie torsu atlety które zerżnął z czasopisma CKM, a zatem naruszył prawa autorskie i czyjąś pracę! A jeśli ktoś
   Czytaj całość
   napisze nie po jego myśli w jego komentarzu to i odzywa się chamidło i typowy dla ,,dobrej zmiany,, tryb dyskusji... że nie ma dyskusji... są za to wyzwiska, epitety i jak mu napisałem: sam się ubabrał tym kałem co go wylał na klawiaturę... no takie prorocze słowa mi wyszły, a on po pas we własnym gównie ubabrany!
   • Sławomir Szymanik Zgłoś
    W Polsce wraz zakończeniem kariery Przez Kowalczyk skończyły się definitywnie biegi narciarskie, więc wielkich szkód nie narobi.
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL