Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna KowalczykNewspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Nowa rola Justyny Kowalczyk. "Chce być blisko zawodniczek"

Dawid Góra
Dawid Góra
- To była inicjatywa Wierietielnego i Justyny - podkreśla Apoloniusz Tajner. Polska kadra biegów narciarskich ma nową trenerkę. Kowalczyk będzie blisko zawodniczek. Ma trenować razem z nimi.

- Dwa i pół tygodnia temu umówiłem się z nimi na spotkanie. Zaproponowali właśnie takie rozwiązanie. Spodobało mi się. Jak będzie funkcjonować? Musimy dać im trochę czasu. Justyna będzie realizować się w innej roli. Wierietielny ma pełnić funkcję trenera głównego, a Justyna widzi się w charakterze szkoleniowca trenującego, chce być blisko dziewczyn - tłumaczy prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z WP SportoweFakty.

W dniach 8-20 kwietnia w fińskim Levi odbędzie się konsultacja szkoleniowa z częścią wstępnie wybranych zawodniczek. Nowy sztab chce sprawdzić ich umiejętności, a tym samym przedłużyć sezon zimowy. 17 kwietnia natomiast odbędzie się posiedzenie Zarządu PZN. Wtedy kierownictwo związku zapozna się ze szczegółami pobytu w Skandynawii. Zostaną podjęte wiążące personalne decyzje.

Co ciekawe, jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o nowej pracy Kowalczyk, sama zawodniczka mówiła, że jest zbyt wymagająca do tego, aby zostać trenerką. - Jestem po prostu heterą. A hetery są dobre, ale na takich samych ludzi - mówiła Kowalczyk.

- Nie przewidzimy, jak to się rozwinie, ale duet jest solidny i znany. U dziewczyn powinien wygenerować dużą motywację i wiarę, że poziom sportowy naprawdę da się podciągnąć i nawiązać walkę z zagranicznymi rywalkami. To jest bardzo cenne i ważne. Duet jest zapalony do pracy - komentuje Tajner.

ZOBACZ WIDEO Największa różnica między Stochem a innymi? Hannawald: W kluczowych momentach decyduje głowa

Czy Justyna Kowalczyk sprawdzi się w roli trenerki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

 • akilijan Zgłoś
  NO I ZNALEZLI DLA NIEJ CIEPŁĄ POSADKĘ PŁATNĄ Z BUDŻETU TAK JAK I DLA ADASIA. MOŻE TO I DOBRE ROZWIĄZANIE ALE ZARÓWNO ADAŚ JAK I JUSTYNA TO BARDZO ZAMOŻNI LUDZIE I POWINNI SAMI
  Czytaj całość
  ZARABIAĆ NA SIEBIE TWORZĄC NA PRZYKŁAD PRYWATNE SZKOŁY, A NIE DOIĆ KASĘ Z BUDŻETU CZYLI OD NAS WSZYSTKICH. JESZCZE LEPIEJ BYŁOBY WYRZUCIĆ TAJNERA ,KTÓRY KROI POLAKÓW ILE TYLKO WLEZIE BO MUSI UTRZYMAĆ MŁODĄ KU....Ę .
  • ORH- Zgłoś
   A co z posadą Justyna, w banku Raiffaisen Deutsche?
   • chlopczysko Zgłoś
    co to z tego, jak z Norweżkami i tak nie wygramy
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL