Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kikkan RandallGetty Images / Na zdjęciu: Kikkan Randall

Kikkan Randall po drugiej chemioterapii. "Dostaję siłę i motywację do walki"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kikkan Randall na początku lipca wyjawiła, że choruje na raka piersi. Amerykanka postanowiła ogolić głowę, jest już po chemioterapii i walczy z nowotworem.

Na początku lipca Kikkan Randall wyznała swoim fanom, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi, jej życie się zmieni. Jednak z racji tego, że wykryto go wcześnie, rokowania są dobre. 

Amerykanka ma za sobą już jedną chemię, jest w trakcie przyjmowania drugiej. Ogoliła głowę i do wszystkiego podchodzi z ogromnym optymizmem. 

Ma wsparcie nie tylko tysięcy kibiców z całego świata, ale przede wszystkim swoich najbliższych. Na Instagramie zamieściła zdjęcie w różowych skarpetkach, które dostała od przyjaciół. "Testowałam już rękawice lodowe i skarpetki, aby zapobiec neuropatii. Jeździłam na rowerze i biegałam na bieżni" - poinformowała na Instagramie. 

"Dostaję mnóstwo siły i motywacji do walki" - dodała. 

Przypomnijmy, że w 2008 roku u Amerykanki wykryto mutację czynnika krzepnięcia krwi, przez co dwa razy trafiła do szpitala.

W swojej karierze Randall stawała 29 razy na podium zawodów Pucharu Świata, ma na koncie trzy medale mistrzostw świata w sprincie - jeden złoty w drużynie, srebro i brąz indywidualnie.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 86. Miłka Raulin: Elbrus poważnie pogroził mi palcem. Wiedziałam, że to może być moja zguba [4/4]

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL