WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Na zdjęciu: Vibeke Skofterud

Justyna Kowalczyk poruszona. "Serce chce się złamać"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Justyna Kowalczyk była bardzo dotknięta tragiczną śmiercią swojej byłej rywalki z biegowych tras, Vibeke Skofterud. Poruszył ją także pogrzeb Norweżki. "Serce chce się złamać" - napisała Polka.

Tragiczna śmierć Vibeke Skofterud poruszyła całe sportowe środowisko, nie tylko w Norwegii. W niedzielę 29 lipca była znakomita biegaczka narciarska zginęła w wypadku na skuterze wodnym w Arendal, miała 38 lat.

Tragedia dotknęła nie tylko jej przyjaciółki z kadry, Therese Johaug i Marit Bjoergen, ale również Justynę Kowalczyk.

Kilka dni temu odbył się pogrzeb Skofterud, a zdjęcia i filmy z uroczystości trafiły do mediów. Dwukrotna polska mistrzyni olimpijska skomentowała ceremonię na Twitterze.

 

Kowalczyk skomentowała także fakt, że trumnę z jej ciałem niosły jej koleżanki z norweskiej reprezentacji.

 

"Trumnę na pogrzebie niosły koleżanki z kadry. Serce chce się złamać" - napisała jeden z najwybitniejszych polskich sportowców w historii.

Skofterud przez wiele lat startowała w Pucharze Świata. Była też częścią sztafety, która w 2010 w Vancouver sięgnęła po złoto olimpijskie, razem z Marit Bjoergen, Therese Johaug i Kristin Steirą. Na mistrzostwach świata wywalczyła cztery medale, również w sztafetach. W 2010 roku zwyciężyła w prestiżowym Biegu Wazów na dystansie 90 kilometrów.

ZOBACZ WIDEO Jakie kolejne wyzwania przed Andrzejem Bargielem? "Potrzebuję poczuć głód powrotu w góry"

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL