Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Johnsrud Sundby przed Simenem Hegstadem Kruegerem Getty Images / Tom Pennington / Martin Johnsrud Sundby przed Simenem Hegstadem Kruegerem

Sundby opuścił zgrupowanie reprezentacji we Włoszech

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Wielokrotny medalista mistrzostw świata, igrzysk olimpisjkich oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Świata, przerwał treningi w Livigno z powodu podrażnionych dróg oddechowych.

Norweski biegacz miał przebywać na zgrupowaniu do 10 września, jednak problemy zdrowotne zmusiły go do opuszczenia włoskiego kurortu nieco wcześniej. Martin Johnsrud Sundby wyjechał z Włoch w zeszłą niedzielę, 2 września.

- Martin Johnsrud Sundby wycofuje się z sesji treningowej w Livigno w niedzielę, z powodu podrażnionych dróg oddechowych. Doświadczenie nabyte w minionych latach pokazuje, że nie warto ryzykować  - poinformował lekarz kadry, Øystein Andersen, w oficjalnym komunikacie prasowym Norweskiego Związku Narciarskiego.

Sundby w jednej z rozmów tłumaczy, że nie jest to poważna infekcja, jednak uniemożliwia mu ona trening na dużych wysokościach. Po powrocie do kraju nie zamierza całkowicie przerywać treningów, tylko skoncentruje się na pracy w domu. - Nie sądzę, żeby było to coś poważnego, ale nie mogę wykonywać ciężkich treningów na wysokościach - mówi Sundby. - Teraz będę pracował w domu. Następne zgrupowanie mamy we wrześniu i wtedy powinienem być w gotowy do dalszej pracy - dodał 33-letni biegacz.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek zdradził, jak został przyjęty w reprezentacji. "Mogę się wiele nauczyć"

Czy Martin Johnsrud Sundby zdobędzie po raz czwarty Puchar Swiata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL