WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Pierwszy sprawdzian formy przed PŚ. Justyna Kowalczyk wystartuje ze swoimi podopiecznymi

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Od 9 do 11 listopada w fińskim Olos odbędą się zawody w biegach narciarskich, które są sprawdzianem formy przed Pucharem Świata. W zmaganiach wystartują polskie biegaczki, a także asystentka trenera Justyna Kowalczyk.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska o planowanym starcie w Finlandii pochwaliła się za pośrednictwem Twittera. W poście zamieściła zdjęcie z listą startową zawodów, na której widnieje jej nazwisko. 

Start wielokrotnej triumfatorki zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich nie jest zaskoczeniem. Po zakończeniu profesjonalnej kariery, Justyna Kowalczyk zapowiedziała, że nadal będzie dbać o swoją formę sportową i co jakiś czas wystartuje w zawodach, niezaliczanych do Pucharu Świata.

Tak będzie właśnie tym razem. W przeciwieństwie do lat poprzednich, biegaczka z Kasiny Wielkiej nie będzie jednak skupiona tylko na sobie. Na pewno z uwagą będzie obserwować starty jej i trenera Aleksandra Wierietielnego podopiecznych. 

Trzydniowa rywalizacja w Olos rozpocznie się w piątek od sprintu techniką klasyczną. W sobotę kobiety powalczą w biegu na 5 km (również klasykiem). Na niedzielę zaplanowano bieg techniką łyżwową na 10 km. 

Nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich rozpocznie się 24 listopada w fińskim Kuusamo.

ZOBACZ WIDEO Kuriozalny samobój Chievo. Komentatorzy nie wytrzymali ze śmiechu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL