Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej StaręgaGetty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga

PŚ w biegach w Lillehammer: Maciej Staręga w ćwierćfinale

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Maciej Staręga pobiegnie w ćwierćfinale sprintu stylem dowolnym w Lillehammer. Norweskie zawody zaliczane są do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polak w kwalifikacjach uzyskał 15. czas.

Najlepszy w eliminacjach mężczyzn był Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. 5. czas uzyskał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Rosjanin Aleksander Bolszunow.

Wśród kobiet najszybciej w kwalifikacjach pobiegła Hanna Falk. Szwedka kilometr i 300 metrów pokonała w czasie 2 minut i 56 sekund. W czołowej piątce eliminacji były aż trzy reprezentantki Szwecji, bowiem na 3. pozycji sklasyfikowano Stinę Nilson, a na piątej Charlotte Kalę. 

Do ćwierćfinałów sprintu pań zakwalifikowała się również Rosjanka Julia Biełorukowa. Liderka Pucharu Świata, która wygrała tą konkurencję na inaugurację sezonu w Kuusamo, tym razem uzyskała 11. czas. W eliminacjach zabrakło reprezentantek Polski. 

Początek ćwierćfinałowej rywalizacji w Lillehammer o 12:00. Wówczas rozpocznie się pierwszy bieg pań. Z kolei mężczyźni zmagania o półfinał zaczną o 12:28.

ZOBACZ WIDEO Andreas Goldberger docenił Piotra Żyłę. "Skacze na wysokim poziomie"

Czy Maciej Staręga pobiegnie w finale sprintu w Lillehammer?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL