Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ingvild Flugstad OestbergNewspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg

Tour de Ski: Osamotniona Ingvild Oestberg powiększyła przewagę. Coraz węższa lista startowa

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Piąty etap Tour de Ski - bieg pościgowy na 10 km stylem dowolnym - upłynął pod dyktando Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka jeszcze bardziej powiększyła swoją przewagę nad Natalią Nieprajewą.

Ingvild Flugstad Oestberg wyruszyła na trasę z przewagą 24 sekund nad Natalią Nieprajewą. Pozostałe zawodniczki traciły do Norweżki już ponad minutę i było bardzo mało prawdopodobne, aby włączyły się do walki o zwycięstwo w Oberstdorfie.

Biegnąca przez cały czas samotnie Oestberg systematycznie powiększała dystans nad próbującą ją gonić Rosjanką. Najciekawiej wyglądała walka o trzecie miejsce. Aż trzy zawodniczki - Krista Parmakoski, Jessica Diggins i Julia Biełorukowa znalazły się w grupie pościgowej.

Pod koniec dystansu odpadła Parmakoski, a kapitalną walkę o miejsce na najniższym stopniu podium stoczyły Diggins i Biełorukowa. Obie wpadły na metę niemal równocześnie i konieczne było sprawdzenie odczytu z fotofiniszu. O 0,1 s lepsza była Amerykanka.

W klasyfikacji Tour de Ski Ingvild Flugstad Oestberg znajduje się na pewnym prowadzeniu i tylko kataklizm byłby w stanie odebrać jej zwycięstwo w cyklu. Wydaje się, że również Natalia Nieprajewa może być pewna swojej pozycji.

Po pięciu etapach w rywalizacji pozostało już tylko 36 zawodniczek. Z udziału w Tour de Ski zrezygnowała m.in. jedyna reprezentantka Polski w cyklu Urszula Łętocha. Nie biegną już także Stina Nilsson czy Astrid Jacobsen. Do końca TdS pozostały już tylko biegi w Val di Fiemme.

Wyniki biegu pościgowego na 10 km stylem dowolnym:

MiejsceZawodniczkaKrajWynik
1.Ingvild Flugstad OestbergNorwegia26:21.2 min.
2.Natalia NieprajewaRosja+30.4 s
3.Jessica DigginsUSA+1:12.6 min.
4.Julia BiełorukowaRosja+1:12.7 min.
5.Krista ParmakoskiFinlandia+1:23.6 min.
6.Anastazja SiedowaRosja+2:18.8 min.

ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"

Czy Ingvild Flugstad Oestberg zwycięży w Tour de Ski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL