Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Modica / Na zdjęciu: Monika Skinder

Witold Bańka pogratulował sukcesu Monice Skinder. 17-latka wkrótce dołączy do Team 100

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Monika Skinder zajęła drugie miejsce w sprincie podczas mistrzostw świata juniorów w Lahti. Sukces docenił Witold Bańka, informując, że biegaczka dołączy wkrótce do programu Team 100.

"Brawa dla Moniki Skinder, ale gratulacje także dla sztabu szkoleniowego" - napisał na Twitterze Witold Bańka, kierując swoje słowa do Justyny Kowalczyk oraz Aleksandra Wiertielnego.

Młoda Polka wywalczyła srebrny medal w sprincie techniką klasyczną. Uzyskała najpierw szósty czas kwalifikacji, a w swoim ćwierćfinale była druga. W półfinale zwyciężyła, a w biegu decydującym o medalach finiszowała za Kristine Stavaas Skistad. Co istotne, Skinder była najmłodsza wśród finalistek niedzielnych zawodów.

Witold Bańka dodał, że świeżo upieczona medalistka dołączy wkrótce do Team 100. To unikalny polski program, który daje wsparcie finansowe 250. sportowcom.

Operatorem programu jest Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy. Dodatkowe wsparcie umożliwia beneficjentom m.in. łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

Zawodnicy sami decydują o wykorzystaniu otrzymanych funduszy. Mogą je przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia. Jest to pierwszy tego typu program w Polsce.

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner: Każdy Polak musi mieć możliwość oglądania skoków!

Czy Monika Skinder zdobędzie w tym sezonie jeszcze punkty Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL