Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Johannes Hoesflot KlaeboPAP/EPA / MARKKU OJALA / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo

PŚ w biegach: Norwegowie najlepsi w Lahti. Polacy odpadli w kwalifikacjach

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Reprezentanci Norwegii triumfowali w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lahti. W rywalizacji sprinterów najlepszy był Johannes Hoesflot Klaebo, natomiast wśród kobiet Maiken Caspersen Falla.

Podczas rywalizacji sprinterskiej w Lahti na starcie stanęło dwóch reprezentantów Polski - Maciej Staręga oraz Kamil Bury. Obaj zakończyli udział w zmaganiach na kwalifikacjach, ale o szczególnym pechu może mówić ten pierwszy, bowiem do miejsca w czołowej "30" zabrakło mu 0,06 sekundy. Bury natomiast uplasował się na 58. miejscu. 

Wśród mężczyzn triumfował Johannes Hoesflot Klaebo (w finale uzyskał czas 2.52,06 s). Tym samym Norweg umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jako drugi linię mety przekroczył Federico Pellegrino (ze stratą 0,3 sekundy do Klaebo), a podium uzupełnił Finn Haagen Krogh (0,61 straty do zwycięzcy). 

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Maiken Caspersen Falla, uzyskując w finale czas 2.43,64. Drugie miejsce zajęła Sophie Caldwell (0,11 sekundy straty do Falli), natomiast trzecia pozycja przypadła Maji Dahlqvist (0,37 sekundy straty). Polki nie startowały. 

Wyniki rywalizacji sprinterskiej mężczyzn podczas Pucharu Świata w Lahti:

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia) 2.52,06
2. Federico Pellegrino (Włochy) - strata 0,30 s
3. Finn Haagen Krogh (Norwegia) - 0,61

Wyniki rywalizacji sprinterskiej kobiet podczas Pucharu Świata w Lahti:

1. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 2.43,64
2. Sophie Caldwell (USA) strata - 0,11 s
3. Maja Dahlqvist (Szwecja) - 0,37

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack dla WP SportoweFakty: Robert Lewandowski jest wielki, więc można go krytykować (cała rozmowa)

Czy Klaebo sięgnie po Kryształową Kulę w sezonie 2018/19?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL