WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / .THIBAUT/NORDPOLE/ / Na zdjęciu: Monika Skinder

Historyczny sukces Moniki Skinder. Brązowy medal Polki na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Skinder zdobyła brązowy medal podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który rozgrywany jest w Sarajewie. To pierwszy medal polskich biegów w historii tej imprezy.

Dla Moniki Skinder to kolejny sukces. Kilka tygodni temu Polka zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sprincie. Utalentowana zawodniczka ma dołączyć do klubu 100 i może liczyć na wsparcie ministerstwa sportu. Teraz zrobiła kolejny krok w swojej karierze.

17-latka zajęła trzecie miejsce w biegu na 7,5 kilometra stylem klasycznym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, który rozgrywany jest w Sarajewie. Dumy ze swojej podopiecznej nie ukrywała Justyna Kowalczyk. - To pierwszy w historii medal na tej imprezie dla polskiego biegacza narciarskiego!!! Brawo Monia - napisała na swoim profilu na Twitterze.

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa, rozgrywana co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów, które są zrzeszone w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Celem zawodów jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Adam Małysz dał popis na Dakarze. Były pilot Rafał Marton: Wrażenia były niesamowite!

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL