Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika SkinderNewspix / .THIBAUT/NORDPOLE/ / Na zdjęciu: Monika Skinder

Historyczny sukces Moniki Skinder. Brązowy medal Polki na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Skinder zdobyła brązowy medal podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który rozgrywany jest w Sarajewie. To pierwszy medal polskich biegów w historii tej imprezy.

Dla Moniki Skinder to kolejny sukces. Kilka tygodni temu Polka zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sprincie. Utalentowana zawodniczka ma dołączyć do klubu 100 i może liczyć na wsparcie ministerstwa sportu. Teraz zrobiła kolejny krok w swojej karierze.

17-latka zajęła trzecie miejsce w biegu na 7,5 kilometra stylem klasycznym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, który rozgrywany jest w Sarajewie. Dumy ze swojej podopiecznej nie ukrywała Justyna Kowalczyk. - To pierwszy w historii medal na tej imprezie dla polskiego biegacza narciarskiego!!! Brawo Monia - napisała na swoim profilu na Twitterze.

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa, rozgrywana co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów, które są zrzeszone w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Celem zawodów jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Adam Małysz dał popis na Dakarze. Były pilot Rafał Marton: Wrażenia były niesamowite!

Komentarze (7):

 • Just one more thing Zgłoś
  Może z Moniki w przyszłości być bardzo dobra zawodniczka, ale nie oszukujmy się, jak dobra by niebyła z norweskim laboratorium na równą rywalizacje szans nie ma zbyt wielkich. Inaczej
  Czytaj całość
  sprawa wyglądałaby w biathlonie. Monika jest na tyle młoda, że spokojnie mogłaby porządnie opanować strzelanie, a ze swoim potencjałem biegowym miałaby realne szanse na wygrywanie, osiąganie realnych sukcesów w sporcie chyba jednak bardziej popularnym niż biegi.
  • TSP Zgłoś
   Brawo Monika! Gratulacje!
   • Lovuś Zgłoś
    Kolejny świetny rezultat Moniki, brawo! No i pokazuje, ze na dystansach tez niezle sobie radzi.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL