WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Tobias Nyk√É‚ÄûNen / Na zdjęciu: Stina Nilsson

MŚ Seefeld 2019: kapitalna końcówka sztafety. Szwecja pokonała Norwegię, Polki 13.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ogromnych emocji dostarczyła sztafeta kobiet 4x5 km. Po efektownej walce zwycięstwo odniosły reprezentantki Szwecji, dla których kapitalną pracę wykonała Charlotte Kalla. Podium uzupełniły Norweżki i Rosjanki. Polki zajęły 13. miejsce.

Faworytkami biegu sztafetowego tradycyjnie były Norweżki, a zagrozić im mogły m.in. reprezentantki Szwecji, które podczas tegorocznych mistrzostw prezentowały się z bardzo dobrej strony.

Na starcie biegu znalazły się również Polki. Biało-Czerwone pobiegły w składzie: Monika Skinder, Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz oraz Urszula Łętocha.

Na drugiej zmianie na czoło stawki wysforowały się Szwedki i Norweżki. Pomiędzy tymi zespołami rozstrzygnęła się później walka o zwycięstwo w środowej rywalizacji.

Czytaj także: MŚ w skokach 2019. Piotr Żyła znów był sobą. Udzielił absurdalnego wywiadu

ZOBACZ WIDEO MŚ w Seefeld 2019. Toni Innauer dla WP SportoweFakty: Brak medalu dla Polski? Powód był prosty

Świetną pracę dla Szwecji na trzeciej zmianie wykonała Charlotte Kalla. 31-latka bez trudu pokonała Astrid Jacobsen i wyprowadziła swoją reprezentację na prowadzenie. W strefie zmian różnica pomiędzy Szwedkami i Norweżkami wynosiła niespełna 20 sekund.

Na zakończenie doszło do pojedynku Stiny Nilsson i Therese Johaug. Reprezentantka Norwegii zdołała dogonić swoją rywalkę, po czym próbowała wyjść na prowadzenie. Nilsson odpierała każdy atak Johaug i na ostatnich metrach uciekła Norweżce.

Czytaj także: MŚ Seefeld 2019: Szczepan Kupczak 4. po serii skoków, Jarl Magnus Riiber liderem

Tym samym po złoty medal w rywalizacji sięgnęły Szwedki, przed Norweżkami. Podium uzupełniły Rosjanki, które długo walczyły o trzecią pozycję z reprezentacją Niemiec.

Polki zakończyły sztafetę ostatecznie na 13. pozycji ze stratą nieco ponad pięciu minut do triumfatorek. Swoje na trasie zrobiła Justyna Kowalczyk, a bardzo dobry bieg zaliczyła także Izabela Marcisz. Po trzeciej zmianie Biało-Czerwone zajmowały 11. pozycję, ale Urszula Łętocha dała się wyprzedzić Czeszce i Kanadyjce.

Wyniki sztafety 4x5 km kobiet:

MiejsceDrużynaWyniki
1.Szwecja55:21.0 min.
2.Norwegia+3.1 s
3.Rosja+2:03.8 min.
4.Niemcy+2:46.3 min.
5.USA+3:06.0 min.
6.Finlandia+3:47.7 min.
13.Polska (Skinder, Kowalczyk, Marcisz, Łętocha)+5:04.7 min.

Jak ocenisz występ Polek w sztafecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL