WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Trond Tandberg / Na zdjęciu: Lukas Bauer

Lukas Bauer może przejąć kadrę biegaczy narciarskich

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Czeska legenda narciarstwa biegowego rozmawia z Polskim Związkiem Narciarskim. Niewykluczone, że Lukas Bauer zostanie nowym trenerem kadry biegaczy.

W poprzednim sezonie trenerem polskich biegaczy był Tadeusz Krężelok, jednak Polski Związek Narciarski zakończył z nim współpracę i wciąż nie zatrudnił nikogo na jego miejsce. Z tego względu narciarze, w przeciwieństwie do swoich koleżanek z kadry, wciąż nie trenują.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", głównym kandydatem na to stanowisko jest Lukas Bauer, najbardziej znany czeski biegacz, który swoją bogatą karierę zakończył dwa lata temu. W swoim dorobku ma kryształowe kule Pucharu Świata, medale mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich.

Czytaj też: 
-> To ostatni taki występ Justyny Kowalczyk. "Moja pomoc nie będzie już potrzebna"
-> Nikita Kriukow zakończył karierę. Mistrz olimpijski nie ma już motywacji

Po zakończeniu kariery nie przestał biegać, startował w maratonach narciarskich, rywalizując w zespole, który firmuje własnym nazwiskiem.

Sam Bauer jakiś czas temu potwierdził zainteresowanie jego osobą przez PZN w rozmowie z serwisem sportsinwinter.pl. Mówił wtedy, że do współpracy może dojść, ale wszystko zależy od możliwości i oczekiwań związku.

ZOBACZ WIDEO Stoch o zdobyciu srebrnego medalu: "Nigdy nie przestałem wierzyć"

Czy zatrudnienie Lukasa Bauera dałoby impuls polskim biegaczom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL