WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Nils Petter Nilsson / Na zdjęciu: Natalia Matwiejewa

Natalia Matwiejewa zawiesza sportową karierę

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Rosyjska biegaczka Natalia Matwiejewa zakomunikowała w lokalnych mediach, że planuje zrobić sobie przerwę od sportu. - Prawdopodobnie będzie to jeden sezon - wyjaśnia 32-latka.

Dwa ostatnie sezony nie przebiegły po myśli Natalii Matwiejewej. Rosjanka, specjalizująca się w sprintach, przez ten czas ani razu nie zakwalifikowała się do finału w swojej koronnej konkurencji. Po raz ostatni stanęła na podium Pucharu Świata 14 stycznia 2017 roku, kiedy to okazała się najlepsza w Toblach (sprint stylem dowolnym). Gorsze występy w ostatnim czasie wymusiły na niej decyzję o zawieszeniu sportowej kariery.

Czytaj również: Natalia Czerwonka rozważa zakończenie kariery. Przez konflikt z polską federacją

- Prawdopodobnie będzie to jeden sezon. W Rosji wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że jeśli masz powyżej trzydziestu lat to jesteś już osobą wiekową. Nie oznacza to jednak, że trzeba kończyć karierę - mówi Rosjanka.

- W przygotowaniach do zeszłego sezonu plany pokrzyżowały mi urazy. Po rozmowie z trenerem stwierdziliśmy, że zbyt długi czas przebywaliśmy na wysokości. Przeanalizowaliśmy poprzednie treningi i porównaliśmy je. Dwa lata temu spędziliśmy mniej czasu na wysokości, a teraz ciągle były góry - wyjaśnia Matwiejewa.

32-letnia biegaczka dwunastokrotnie plasowała się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata. W swoim dorobku ma także m.in. srebrny medal mistrzostw świata, wywalczony w 2017 roku (sprint drużynowy stylem klasycznym).

Zobacz także: Dramat w Kanadzie. Trzech alpinistów porwanych przez lawinę

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Kapitalny powrót Boruca do bramki! "Powinien na dłużej zagościć w podstawowym składzie"

Czy uważasz, że Natalia Matwiejewa podjęła słuszną decyzję o zawieszeniu kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL