WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Arnd Hemmersbach/NordicFocus / Na zdjęciu: Lukas Bauer

"Szalenie ciekawa propozycja". Lukas Bauer o pracy w Polsce

Dawid Borek
Dawid Borek
- To szalenie ciekawa propozycja - mówi o ofercie z Polskiego Związku Narciarskiego Lukas Bauer, który może przejąć kadrę biegaczy narciarskich.

Najbardziej znany czeski biegacz, który swoją bogatą karierę zakończył dwa lata temu, jest głównym kandydatem do objęcia stanowiska trenera polskiej kadry biegaczy narciarskich. Lukas Bauer rozmawia z Polskim Związkiem Narciarskim i niewykluczone, że to właśnie on zostanie następcą Tadeusz Krężeloka. PZN zakończył z nim współpracę po poprzednim sezonie.

- W Warszawie mieliśmy bardzo obiecujące spotkanie, po którym wiem właściwie wszystko o możliwościach i realiach kadry. Ale muszę jeszcze to przemyśleć. Na razie nie składam żadnych obietnic  bo chciałbym jeszcze pomówić z rodziną i ludźmi z teamu maratońskiego. To normalne. Śmieszyły mnie więc artykuły, że już coś zostało klepnięte. Na razie spotkania moje z PZN były tylko nieformalną wymianą myśli - tłumaczy Bauer w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz także: Skoczkowie odpoczywają po sezonie. Maciej Kot wybrał Kraków, a Kamil Stoch rajskie wakacje

"PS" donosi, że legendarny Czech miał otrzymać od Polskiego Związku Narciarskiego wolną rękę przy budowaniu sztabu szkoleniowego. Sam zainteresowany miał już myśleć o nazwiskach swoich współpracowników, co dobrze wróży w kontekście jego zatrudnienia w PZN. 

- Miałbym przygotować kadrę do igrzysk w Pekinie w 2022 roku. To jest szalenie ciekawa propozycja. Bardzo motywuje mnie wizja pracy z Maćkiem (Maciejem Staręgą) i próba zbudowania całego zespołu, w tym sztafety - wyjaśnia Bauer. Oprócz Macieja Staręgi, Czech jest też otwarty na współpracę z Justyną Kowalczyk. - Jeśli obie strony będą chciały współpracować, pewnie poznamy się lepiej - stwierdza Bauer.

Zobacz także: Natalia Matwiejewa zawiesza sportową karierę

Lukas Bauer decyzję o swojej przyszłości ma ogłosić w przyszłym tygodniu.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Bójka Lewandowskiego z Comanem dała pozytywny impuls? "Takie sytuacje biorą się z ambicji"

Czy Lukas Bauer to najlepszy kandydat na objęcie polskiej kadry biegaczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL