Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna KowalczykNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk doczekała się budowy ośrodka biegowego w Polsce. Powstanie w Szklarskiej Porębie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W Szklarskiej Porębie ma powstać ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonu. Od wielu lat o budowę takiego miejsca w Polsce postulowała Justyna Kowalczyk.

"Nie mogę się doczekać" - skomentowała na Twitterze Justyna Kowalczyk wieści o tym, że w Szklarskiej Porębie dojdzie do inwestycji w ośrodek narciarstwa biegowego i biathlonu. Przez lata swojej kariery Polka narzekała, że w naszym kraju nie ma gdzie trenować. Budowa takiego ośrodka to ważny krok w rozwoju tych dyscyplin w Polsce.

Za realizację inwestycji odpowiedzialne będzie konsorcjum firm, którego liderem będzie firma PORR. Kwota przeznaczona na budowę to 175 milionów złotych. Na Polanie Jakuszyckiej powstanie czterokondygnacyjny budynek o funkcji sportowej, konferencyjnej i hotelowej. Zagospodarowane zostanie 55 tysięcy metrów kwadratowych terenu.

Justyna Kowalczyk to najlepsza w historii polska biegaczka. Jest dwukrotną złotą medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata. Cztery razy zdobyła Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego cztery razy z rzędu wygrała Tour de Ski.

Zobacz także:
Skoki. Szymon Łożyński: Słuszna droga Michala Dolezala. To może pomóc zapleczu (komentarz)
Jewgienij Klimow znów najlepszy w Kranju, Maciej Kot 5.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL