Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Julia BiełorukowaGetty Images / Dustin Satloff / Na zdjęciu: Julia Biełorukowa

Biegi narciarskie. Nietypowa sytuacja w Rosji. Cztery zawodniczki z kadry zaszły w ciążę

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Sezon 2019/20 w biegach narciarskich już się rozpoczął. W stawce brakuje czterech reprezentantek Rosji ze względu na to, że wszystkie zaszły w ciążę. Taka była sugestia szefowej Rosyjskiego Związku Narciarskiego.

Natalia Nieprajewa bardzo dobrze zaczęła sezon 2019/20 w biegach narciarskich, ponieważ w Ruce zajęła trzecie miejsce na dystansie 10 km. Wszystko wskazuje na to, że Nieprajewa będzie wyraźną liderką Rosjanek, bowiem w stawce nie zobaczymy aż czterech zawodniczek, które zaszły w ciążę. 

Mowa tu o Julii Biełorukowej, Jelenie Sobolewej, Tatjanie Alesinie oraz Anastasiji Siedowej. Co ciekawe, wszystkie cztery zaszły w ciążę po wyraźnej sugestii Jeleny Waelbe, szefowej Rosyjskiego Związku Narciarskiego. 

- Powiedziałam im, że kolejny sezon jest najbardziej odpowiedni na zajście w ciążę i urodzenie dziecka. Cieszę się, że mnie posłuchały - skomentowała Waelbe w rozmowie ze szwedzkim "Expressen". 

Szefowa rosyjskiego związku miała na myśli przede wszystkim to, że sezon 2019/20 pozbawiony jest wielkiej imprezy w postaci mistrzostw świata lub igrzysk olimpijskich. Sytuacja nie przeszła bez echa w świecie biegów narciarskich. Therese Johaug zapytana o tę sytuację odpowiedziała, że Norwegowie ani trochę nie wtrącają się w życie prywatne zawodniczek.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Tomas Vancura zakończył karierę w wieku 23 lat

Czytaj także: Skoki narciarskie. Rusza Puchar Świata kobiet. Polki odpuszczają inaugurację

ZOBACZ WIDEO: Puchar Świata w Wiśle 2019. Anita Włodarczyk o skokach narciarskich. "Nie sądziłam, że będę to tak przeżywać!"

Czy zamierzasz śledzić sezon 2019/20 w biegach narciarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL