Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej UstiugowGetty Images / Giovanni Auletta/Agence Zoom / Siergiej Ustiugow

Biegi narciarskie. Dwie sztafety z Rosji przed Norwegami w Lillehammer

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Druga reprezentacja Rosji wygrała męską sztafetę 4x7,5 kilometra podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lillehammer.

Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z drugiej reprezentacji Rosji: Iwan Jakimuszkin, Jewgienij Biełow, Ilja Poroszkin oraz Siergiej Ustiugow. Drugie miejsce zajęła Rosja I: Andrej Larkow, Ilja Semikow, Denis Spicow i Andriej Melniczenko. Trzecia była Norwegia: Paal GolbergHans Christer Holund, Sjur Roethe i Finn Haagen Krogh. Natomiast na czwartej pozycji sklasyfikowano drugą drużynę gospodarzy w składzie: Niklas Dyrhaug, Mattis Stenshagen, Simen Hegstad Krueger i Vebjoern Turtveit. 

Rosjanie ustrzelili dublet, choć nie wystartował triumfator sobotniego biegu łączonego - Aleksander Bolszunow. Dłuższa lista nieobecnych była u Norwegów. Na starcie niedzielnych zmagań nie pojawili się tacy zawodnicy jak: Martin Johnsrud Sundby, Johannes Hoesflot Klaebo czy też Emil Iversen.

Początkowe 7500 metrów najszybciej przebiegł Larkow. 0.7 sekundy za Rosjaninem znalazł się Golberg. W następnej strefie zmian najwcześniej zameldował się Fin Iivo Niskanen. Po 3/4 rywalizacji prowadziły obie ekipy norweskie - pierwsza miała 0.4 sekundy przewagi nad drugą. Tylko 0.8 sekundy za liderami znajdowała się Szwecja. Rosja I miała wówczas stratę 11.4 sekundy, a będąca na szóstej pozycji Rosja II - 15 sekund. Ustiugow odrobił jednak tę stratę.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. PZN nie zapłacił ani złotówki za nowe buty. "Na badania jest specjalny grant"

Po 26,3 kilometra pierwszą a siódmą ekipę dzieliły zaledwie dwie sekundy, a po 27,1 - 4.7 sek. Selekcja nastąpiła na podbiegu. Ustiugow i Melniczenko zaatakowali. Krogh i Turtveit nie zdołali już doścignąć zawodników z Rosji.

Ustiugow minął metę jako pierwszy. Melniczenko finiszował drugi. Krogh zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Rosjanie poprzednio wygrali sztafetę w Lillehammer 8 grudnia 2013 roku.

27 stycznia 2019 roku w Ulricehamn - w poprzedniej sztafecie zaliczanej do Pucharu Świata w biegach narciarskich - Norwegów również sklasyfikowano na trzeciej pozycji i też przed nimi znalazły się dwie drużyny z Rosji. Wtedy także na najwyższym stopniu podium stanął Biełow. Ustiugow minął metę jako drugi.

Iivo Niskanen zwyciężył w Kuusamo

Biegacze z Rosji wygrali dwa biegi drużynowe z rzędu po raz pierwszy od 2007 roku. W sezonie 2006/2007 triumfowali w La Clusaz i Davos. 

Dominik Bury po raz pierwszy zdobył punkty Pucharu Świata

Sklasyfikowano 11 ekip z 9 krajów. Polscy biegacze nie stanęli na starcie zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w Lillehammer. Następna zaliczana do tego cyklu rywalizacja drużyn 4-zespołowych odbędzie się 1 marca 2020 w Lahti.

MiejsceReprezentacjaCzas
1.Rosja II1:26:46.8
2.Rosja I+1.3
3.Norwegia I+8.9
4.Norwegia II+9.0
5.Niemcy+9.9
6.Szwecja+26.9
7.Finlandia+1:03.2
8.Francja+1:50.4
9.Stany Zjednoczone+3:33.3
10.Kazachstan+6:24.4
11.Chiny+12:44.6

Czy Rosjanie wygrają sztafetę w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL