Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paal GolbergPAP/EPA / Henrik Montgomery / Na zdjęciu: Paal Golberg

Biegi narciarskie. 7 Norwegów w czołowej "8" w Oestersund, Paal Golberg wygrał

Piotr Ziemka
Aż siedmiu Norwegów sklasyfikowano w najlepszej ósemce biegu pościgowego na 15 kilometrów stylem klasycznym w Oestersund.

Jedynym zawodnikiem spoza Norwegii, który znalazł się w czołowej ósemce był Aleksander Bolszunow. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, triumfator Tour de Ski minął metę o trzy dziesiąte sekundy później niż zwycięzca Paal Golberg. Jako trzeci finiszował Martin Nyenget. Czwarte miejsce zajął najlepszy podczas sobotniego biegu - Sjur Roethe. Piąty był Hans Christer Holund, szósty Finn Haagen Krogh, siódmy Martin Johnsrud Sundby, a ósmy Erik Valnes. 2

25. ukończył rywalizację Johannes Hoesflot Klaebo, który w Oestersund wrócił do Pucharu Świata po kontuzji. Na 47. pozycji został sklasyfikowany Dominik Bury.

Do drugiego etapu cyklu Ski Tour zawodnicy wystartowali na podstawie miejsc i czasów z sobotniego biegu. Golberg awansował do czołowej trójki z ósmej pozycji po sobotnich zmaganiach, Bolszunow - z piątej, a Nyenget - z jedenastej.

Następne etapy Ski Tour zaplanowano na 18, 20, 22 i 23 lutego. We wtorek odbędą się sprinty stylem dowolnym w Aare.