Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Izabela Marcisz Newspix / THIBAUT/NORDPOLE / Na zdjęciu: Izabela Marcisz

Biegi narciarskie. Izabela Marcisz wicemistrzynią świata juniorek w sprincie!

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal w sprincie stylem dowolnym podczas pierwszego dnia mistrzostw świata juniorek 2020 w Oberwiesenthal!

W kwalifikacjach dwie czołowe pozycje zajęły Norweżki Helene Marie Fossesholm (2:28.53) oraz Hanne Wilberg Rofstad (2:29.38). Dziewiąty wynik miała Monika Skinder (2:32.07), trzynasty Izabela Marcisz (2:32.83), 28. Karolina Kaleta (2:37.85), a 33. Magdalena Kobielusz (2:38.20).

Skinder wygrała czwarty ćwierćfinał. Natomiast w następnym biegu najszybciej minęła metę Marcisz. Piąta w piątym, ostatnim ćwierćfinale finiszowała Kaleta. 

Obie Polki wzięły udział w drugim półfinale. W nim najlepsza okazała się Marcisz (2:32.35). Skinder była trzecia. Czas triumfatorki Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2019 (2:32.58) nie wystarczył do tego, żeby znaleźć się w finałowej szóstce. O zaledwie sześć setnych sekundy lepszy rezultat miała Norweżka Elena Rise Johnsen.

Finał wygrała jedenasta w kwalifikacjach Szwedka Louise Lindstroem (2:33.41), a Marcisz zdobyła srebro (2:33.88). Na trzecim stopniu podium stanęła Szwajcarka Siri Wigger (2:34.48). Norweżki bez medalu - jako czwarta minęła metę Johnsen, a piąta Fossesholm. Skinder została sklasyfikowana na siódmej pozycji, a Kaleta - na 24.

Podczas mistrzostw świata juniorek 2019 na drugim stopniu podium po sprincie techniką klasyczną stanęła Skinder. Marcisz była wówczas 24. 

W poniedziałek odbędzie się bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym, a w środę zawodniczki będą miały do pokonania 15 kilometrów techniką łyżwową. W 2019 roku Izabela Marcisz zajęła czwartą lokatę na 5 km stylem dowolnym. Z kolei w zmaganiach na 15 km klasykiem została sklasyfikowana na piątej pozycji.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

Czy Izabela Marcisz zdobędzie jeszcze co najmniej jeden medal mistrzostw świata juniorek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • yes Zgłoś
  Brawo Marcisz!!"Norweżki bez medalu - jako czwarta..." - jeszcze są pewnie zdrowe ;)
  • Pσtter Zgłoś
   Brawo Iza! :)
   • italianista Zgłoś
    Dla Skinder to wielka porażka, za którą może podziękować dwójce swoich trenerów. Trzymanie się samego krawężnika tam gdzie stoją kołki tylko po to, żeby w nie wpaść - to mogliby
    Czytaj całość
    podpowiedzieć jej tylko Kowalczyk i Wierietielny. Miała ogromną moc na finały, co pokazał ćwierćfinał, ale w półfinale nie miała przestrzeni. Zbyt krótka długość ostatniej prostej powodowała, że umiejętności sprinterskie były dzisiaj marginalne i nie decydowały o wynikach, a wszystko rozstrzygało się na podjazdach, głównie na ostatnim przed wbiegnięciem na ostatnią prostą. Skinder byłaby w stanie wygrać z Fossesholm w równej walce na ostatniej prostej. Wyszło inaczej - Skinder zatrzymała się przez moment na kołkach rozrzuconych wzdłuż krawędzi trasy a Norweżka zaryła w śniegu i zaczepiła się nartami z Finką. Marcisz wykorzystała szansę choć też nie w pełni - na ostatniej prostej nawet nie powalczyła ze Szwedką, bo nie ma umiejętności sprinterskich. W półfinale w którym biegła ze Skinder zachowała się względem niej ok - nie dyktowała tempa i nie atakowała, dopiero jak zobaczyła, że Skinder miała kolizję to zaczęła biec aktywniej. Ogólnie porażka z przebiegu dzisiejszego dnia, bo dwa medale były w zasięgu. Brak medalu Skinder na tych MŚ to będzie wielka porażka jak na sytuację, że Polki prawie nie startują w PŚ a MŚJ to impreza docelowa, a w pozostałych trzech biegach się na to nie zanosi. Co prawda jest sztafeta 4 x 3,3 km, ale ciężko przypuszczać, by jedna czy dwie biegaczki poza Marcisz i Skinder nie zawaliły. Jest jeszcze bieg na 5 km klasykiem, gdzie jest cień szans.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL