Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna KowalczykNewspix / Vegard Wivestad GrŅtt / BILDBYRN/ ZUMA / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk grzmi po dyskwalifikacji Polek. "Trasa ma być oznaczona!"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
"Moje dziewczęta zostały zdyskwalifikowane i płaczą teraz, a jury?" - pisze na Facebooku Justyna Kowalczyk. Trenerka naszej kadry biegowej sugeruje, że dyskwalifikacji Polek można by było zapobiec, gdyby organizatorzy lepiej wykonali swoją pracę.

W piątek na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal polska sztafeta kobieca 4 x 3,3 kilometra dokonała rzeczy wielkiej i przybiegła do mety na pierwszym miejscu. Karolina Kaleta, Monika Skinder, Magdalena Kobielusz oraz Izabela Marcisz zostawiły w pokonanym polu wszystkie biegowe potęgi. Marcisz na ostatniej zmianie wygrała rywalizację z Niemką Jessiką Loeschke i Szwajcarką Anją Lozzą.

Radość Polek ze złota trwała jednak bardzo krótko. Po zakończeniu biegu okazało się, że Marcisz i Loeschke pomyliły trasę. Obie sztafety zostały zdyskwalifikowane, a podium obsadziły Szwajcarki, Amerykanki oraz Szwedki.

"Na trasie było od wczoraj nowe ucho. Iza była na oficjalnym treningu na nim, była też na rozgrzewce. Wiedziała. Zmyliła ją Niemka, która pobiegła źle. Iza pomyślała, że coś się zmieniło, że nie otrzymała info:( podjęła zła decyzję" - wyjaśniła na Facebooku Kowalczyk, asystentka głównego trenera kadry biegaczek Aleksandra Wierietielnego. "Tak szkoda dziewcząt. Płaczemy" - dodała. 

ZOBACZ WIDEO: Biathlon. Mistrzostwa świata dobiegły końca. "Możemy być zadowoleni z postawy Polek"

W swoim kolejnym wpisie na Facebooku Kowalczyk zasugerowała, że dyskwalifikacji dwóch ekip można by było uniknąć, gdyby trasa sztafety była lepiej przygotowana i oznaczona.

"Mieliśmy na tych mistrzostwach mnóstwo nakazów. Kary są za każdy krok w złą stronę. A jaka jest kara za nieprzygotowanie trasy do rywalizacji?

Jak to możliwe, żeby zawodnik mógł pobiec w inną stronę? Dlaczego rozjazd nie był zagrodzony? Zawodnik może być zdenerwowany, może mu okularki śnieg zasypać, może być zmęczony - trasa ma być oznaczona!!!" - grzmi złota medalistka olimpijska z Vancouver i Soczi.

"Gdzie był delegat techniczny? Kamerował na podbiegu tych trenerów (mnie też) i rodziców, którzy podbiegali z zawodnikami. Za to są kary pieniężne. To było dziś dla niego najważniejsze" - zdradza najwybitniejsza polska biegaczka.

"Moje dziewczęta zostały zdyskwalifikowane i płaczą teraz, a jury? Miłego wieczoru!" - kończy swój wpis Kowalczyk.

Na mistrzostwach w Oberwiesenthal polska reprezentacja wywalczyła trzy medale. Wszystkie zdobyła Izabela Marcisz - w sprincie stylem dowolnym i na 15 kilometrów tą samą techniką była druga, w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym zajęła trzecie miejsce.

Czytaj także:
Biegi narciarskie. Polska sztafeta zdyskwalifikowana na mistrzostwach świata juniorek
Biegi narciarskie. Polska sztafeta straciła złoty medal. Media: "słuszna dyskwalifikacja"

Kto w większym stopniu ponosi winę za dyskwalifikację sztafet Polski i Niemiec na mistrzostwach świata juniorów w Oberwiesenthal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL