Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy startujący w biegach narciarskichAFP / JOHANNES EISELE / Na zdjęciu: zawodnicy startujący w biegach narciarskich

PŚ w biegach narciarskich. Francuzi odwołali zawody, które miały się odbyć w 2021 roku

Robert Czykiel
Robert Czykiel
We Francji widocznie nie łudzą się, że na początku przyszłego roku pandemia zostanie opanowana. Dlatego już teraz zapadła decyzja, że nie odbędzie się PŚ w biegach narciarskich w Premanon.

Francja jest jednym z krajów, które najmocniej odczuwają skutki pandemii koronawirusa. Do tej pory potwierdzono ponad 137 tys. przypadków zakażenia i zmarło prawie 26 tys. ludzi. Sytuacja w kraju odbija się na sporcie.

Zakończono rozgrywki piłkarskie Ligue 1, odwołano Letnie Grand Prix w Courchevel w skokach narciarskich, a pod znakiem zapytania stoi tenisowy French Open i kolarski Tour de France. Teraz przyszedł czas na odwołanie kolejnych zawodów.

W nowym sezonie we Francji nie odbędzie się Puchar Świata w biegach narciarskich. Zawody miały się odbyć w Premanon. Organizator oficjalnie potwierdził wykreślenie imprezy z kalendarza FIS.

To o tyle zaskakujące, że PŚ w Premanon miał się odbyć dopiero w lutym 2021 roku. Wygląda na to, że Francuzi nie nastawiają się, że do tego czasu sytuacja zostanie opanowana.

Ligue 1. Burza po decyzji o zakończeniu rozgrywek. Olympique Lyon straszy sądem >>

Koronawirus. Ważne słowa francuskiej minister sportu ws. Rolanda Garrosa i Tour de France >>

ZOBACZ WIDEO: Skoczkowie mogą zarobić mniej. "Z tym się trzeba liczyć"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy słusznie odwołano imprezę zaplanowaną na 2021 rok?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL