Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Biegi narciarskie
Bieg na 10 km stylem klasycznym kobiet w Otepaa

Kornelia Kubińska zajmuje 49. miejsce. Dziękujemy państwu za wspólne śledzenie relacji i zapraszamy już na relację z MŚ w Lahti, które rozpoczną się już w środę 22 lutego.

Zobaczmy klasyfikację czołowej dziesiątki niedzielnego biegu w Otepaa:

fis-ski.comfis-ski.com

Znamy już ostateczne rozstrzygnięcia w niedzielnym biegu! Charlotte Kalla dobiegła do mety i przegrała tylko z Norweżką Marit Bjoergen. Podium uzupełniła liderka PŚ Heidi WengJustyna Kowalczyk w próbie generalnej przed MŚ w Lahti zajęła 5. miejsce!

Linię mety przecięła już Kornelia Kubińska, która na razie jest 42. i straciła prawie 5 minut do zwyciężczyni Marit Bjoergen.

 

Czekamy na Kallę na mecie, a tymczasem sprawdźmy państwa wnioski po dzisiejszym biegu.

Czy Justyna Kowalczyk zdobędzie medal na 10 km klasykiem na MŚ w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Charlotte Kalla nie słabnie! Po 7,5 km Szwedka jest nadal druga i biegnie bardzo pewnie. Tym samym najprawdopodobniej Justyna Kowalczyk ostatecznie będzie piąta w niedzielnym biegu. 

W oczekiwaniu na mecie na Charlotte Kallę zobaczmy jak radzi sobie Kornelia Kubińska. Po 7,5 km Polka zajmowała odległą 41. pozycję z ponad 3 minutową stratą do liderki Bjoergen. 

Nieco niepokoi, że na ostatnim kilometrze, gdzie decyduje wytrzymałość, Polka straciła około 20 sekund do swoich najgroźniejszych rywalek. 

Tymczasem na mecie jest już Marit Bjoergen, która oczywiście wygrywa niedzielną rywalizację. Norweżka ma w tej chwili prawie minutę przewagi nad drugą Heidi Weng. Justyna Kowalczyk jest czwarta, ale czekamy jeszcze na Szwedkę Charlotte Kallę.

Nasza reprezentantka prawdopodobnie skończy rywalizację na 5. miejscu. 

Tymczasem Polka straciła bardzo wiele na ostatnich metrach. Ingvild Flugstad Oestberg, która na trasie sporo traciła do Justyny Kowalczyk, na mecie wyprzedziła Polkę o 2 sekundy!

Na mecie jest już Heidi Weng. Liderka PŚ świetnie pobiegła końcówkę i ostatecznie wyprzedziła Polkę aż o 22,5 sekundy!

Justyna Kowalczyk minęła już linię mety. Polka nieco osłabła na finiszu. W tej chwili prowadzi, ale czekamy na Weng, Bjoergen i Kallę.

Po 5 km Charlotte Kalla nadal jest druga i co gorsza powiększyła swoją przewagę nad czwartą w tym miejscu Justyną Kowalczyk do 11 sekund!

Po 8,8 km, a więc na ostatnim punkcie pomiaru czasu przed finiszem, Heidi Weng powiększyła przewagę nad Justyną Kowalczyk do 4,8 sekundy! 

Po 7,5 km mozemy już stwierdzić, że Marit Bjoergen pewnie biegnie po zwycięstwo. Zobaczmy na aktualną klasyfikację i szybko przenosimy się już na pomiar czasu po 8,8 km.

fis-ski.comfis-ski.com

Po 3,8 km Charlotte Kalla jest druga i przegrywa z Bjoergen o 10 sekund. Na tym pomiarze Justyna Kowalczyk spadła na 4. miejsce i do drugiej Szwedki traci 6,9 sekundy!

Tymczasem my proszę państwa przenosimy się na pomiar czasu po 7,5 km. Ten punkt przekroczyły już zarówno Justyna Kowalczyk jak i Heidi Weng. Norweżka nadal jest szybsza od Polki, ale juz tylko o 1,6 sekundy! Walka tych dwóch zawodniczek o miejsce na podium zapowiada się pasjonująco! 

Do walki o podium włącza się natomiast Charlotte Kalla. Szwedka wystartowała dopiero z 60 numerem startowym. Po pomiarze czasu na 2,5 km Kalla jest druga i przegrywa z Bjoergen tylko o 4,9 sekundy. Tym samym na tym pomiarze czasu Polka spadła na 4. miejsce i traci do Szwedki 8 sekund.

Marit Bjoergen potwierdza swoją świetną formę z krajowych mistrzostw i biegnie kapitalnie. Na półmetku dystansu Norweżka ma już 25 sekund przewagi nad drugą Weng i 28 sekund nad trzecią Justyną Kowalczyk. Dla nas najważniejszą informacją jest coraz bardziej realne miejsce na podium dla Justyny Kowalczyk! Zobaczmy na klasyfikację po 5 km:

fis-ski.comfis-ski.com

 

Przenosimy się na kolejny punkt pomiaru czasu, tym razem na półmetku dystansu (5 km). Najważniejsza wiadomość - Justyna Kowalczyk nie słabnie. Polka nadal biegnie bardzo mocno. Na razie przegrywa tylko o 3,1 sekundy z Heidi Weng. Czekamy na Marit Bjoergen.

Marit Bjoergen zdecydowanie prowadzi po 3,8 km. Norweżka wyprzedza o ponad 14 sekund swoją rodaczkę Weng i o 17 sekund Justynę Kowalczyk. Aktualna klasyfikacja po 3,8 km wygląda następująco:

fis-ski.comfis-ski.com

 

Przenosimy się już na drugi punkt pomiaru czasu, tym razem po 3,8 km. Mamy dla państwa bardzo dobre wiadomości. Polka na razie jest tam druga i traci tylko 2,9 sekundy do liderki Heidi Weng. Tym samym Justyna Kowalczyk nie tylko nie straciła, ale nieco odrobiła do liderki PŚ!

Na pierwszym punkcie pomiaru czasu (po 2,5 km) nową liderką została Marit Bjoergen. Norweżka o 13 sekund wyprzedza trzecią Justynę Kowalczyk. Aktualna klasyfikacja po 2,5 km wygląda następująco:

fis-ski.comfis-ski.com

Krista Parmakoski także zdecydowanie słabiej. Finka jest dopiero 6 po 2,5 km i traci do Polki już 15 sekund!

Ingvild Flugstad Oestberg zdecydowanie wolniejsza od Polki po 2,5 km. Straciła do Kowalczyk aż 13 sekund!

Do pomiaru czasu po 2,5 km dobiegła już liderka PŚ. Heidi Weng szybsza od Justyny Kowalczyk o 4,3 sekundy!

Justyna Kowalczyk na razie prowadzi na pomiarze czasu po 2,5 km. Czekamy na Norweżki na tym pomiarze czasu. Polka na razie wyprzedza Saarinen o 6 sekund. 

A na trasie jest już także druga z reprezentantek Polski. Mowa o Kornelii Kubińskiej.

Wystartowała Marit Bjoergen. Za chwilę na pomiarze czasu po 2,5 km zamelduje się Justyna Kowalczyk. Na razie na tym pomiarze czasu prowadzi Aino Kaisa Saarinen, która o ponad 6 sekund wyprzedza Annę Haag. 

Na trasie są już też najgroźniejsze rywalki Justyny Kowalczyk, Norweżki Astrid JacobsenIngvild Flugstad Oestberg i liderka PŚ Heidi Weng.

Na trasie usytuowano 6 pomiarów czasów. Pierwszy z nich po 2,5 km od startu. Na razie prowadzi na nim Szwedka Anna Haag.

W niebieskim kombinezonie, Justyna Kowalczyk właśnie wystartowała!

Tak prezentowała się Justyna Kowalczyk podczas treningów w Otepää.

W oczekiwaniu na bieg Polki, zapraszamy państwa do wzięcia udziału w ankiecie.

Czy Justyna Kowalczyk w niedzielnym biegu w Otepaa zajmie miejsce w czołowej trójce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Na trasie jest już 19 zawodniczek. Około 10:45 na trasę powinna ruszyć Justyna Kowalczyk.

Do Estonii przyjechały wszystkie najgroźniejsze rywalki Polki, a więc liderka PŚ Heidi Weng, jej rodaczki Ingvild Flugstad Oestberg i Marit Bjoergen oraz Finka Krista Parmakoski.

Dla Justyny Kowalczyk start na 10 km klasykiem będzie głównym programem w mistrzostwach świata w Lahti. Polka bardzo nastawia się na ten bieg. Niedzielna rywalizacja w Estonii może dać nam częściową odpowiedź, czy Polka realnie będzie w stanie powalczyć o medal w Finlandii. 

Rywalizacja rozpoczęła się o 10:30. Na razie na trasie jest 7 zawodniczek. Justyna Kowalczyk wystartuje z numerem 29. Oprócz Kowalczyk z reprezentantek Polski pobiegnie także Kornelia Kubińska (nr 41). 

W próbie generalnej przed mistrzostwami świata w Lahti na tym dystansie wystartuje Justyna Kowalczyk.

Rozpoczynamy relację z biegu indywidualnego klasykiem kobiet na 10 km w estońskim Otepää.

Witamy serdecznie w niedzielne przedpołudnie.

>

    Komentarze (4)

    ×