Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Biegi narciarskie
Bieg kobiet na 10 km

Jeśli chodzi o Justynę Kowalczyk wierzyliśmy w medal. Polka dała z siebie wszystko, pobiegła dobrze, ale nie na tyle, by powalczyć o medal. Dziękujemy za wspólną relację.

- Byłam bardzo dobrze przygotowana, o czym najlepiej świadczy fakt, że świetnie biegłam w drugiej części dystansu - powiedziała na mecie złota medalistka Marit Bjoergen, która zdobyła swój najcenniejszy 16 krążek w mistrzostwach świata.

Na mecie są już także pozostałe 3 reprezentantki Polski. Kornelia Kubińska zajmuje 40. miejsce, Ewelina Marcisz 42. pozycję, a Martyna Galewicz 52. lokatę.

Spójrzmy na klasyfikację na finiszu.

fis-ski.comfis-ski.com

Na mecie są już wszystkie najlepsze zawodniczki. Złoto dla Marit Bjoergen, srebro dla Charlotte Kalli, a brąz niespodziewanie dla Astrid JacobsenJustyna Kowalczyk zajęła ex aequo 8. pozycję z Ingvild Flugstad Oestberg.

Na mecie jest już Krista Parmakoski, która nieznacznie wyprzedziła Justynę Kowalczyk i w tej chwili zajmuje 6. miejsce. Polka jest siódma. 

Charlotte Kalla najprawdopodobniej zdobędzie srebro, a po brąz zmierza kolejna Norweżka Astrid Jacobsen, która po 8,5 km wyprzedzała o 11 sekund swoją rodaczkę Heidi Weng.

 

Szósta na mecie w tym momencie Justyna Kowalczyk straciła do Bjoergen aż minutę i 34 sekundy.

Marit Bjoergen na mecie. Norweżka wyprzedza Szwedkę aż o 41 sekund i najprawdopodobniej zostanie mistrzynią świata! 

Na razie cały czas na mecie prowadzi Charlotte Kalla.

Czekamy na mecie na Marit Bjoergen, która zmierza po pewne zwycięstwo i złoty medal!

Polka na mecie jest już teraz na 5. miejscu, tracąc ponad 50 sekund do prowadzącej Charlotte Kalli.

Przenosimy się na metę. Dobiega do niej właśnie Justyna Kowalczyk!

Na punkcie pomiaru czasu po 6,1 km są już wszystkie najmocniejsze zawodniczki. Zdecydowanie prowadzi Marit BjoergenJustyna Kowalczyk jest ósma i już teraz możemy powiedziec, że nie włączy się do walki o medal.

fis-ski.comfis-ski.com

 

Na tym pomiarze czasu jest już także Marit Bjoergen. Norweżka obejmuje zdecydowane prowadzenie, a piąta Polka traci już 55 sekund.  

Przenosimy się na punkt pomiaru czasu po 6,1 km. Na tym pomiarze jest Justyna Kowalczyk. Polka na tym pomiarze czasu zajmuje już 4. miejsce i traci ponad 30 sekund do prowadzącej Charlotte Kalli. Kowalczyk wyprzedzają także Jacoben i Szwedka Anna Haag.

Po 3,5 km Justyna Kowalczyk jest na 6. miejscu. Polka z faworytek minimalnie wyprzedziła Kristę Parmakoski.

fis-ski.comfis-ski.com

Minęła już ten punkt Marit Bjoergen, która obejmuje zdecydowane prowadzenie. W tej chwili Polka na tym pomiarze czasu jest 4., ale czekamy na Parmakoski, Weng i Oestberg. 

Przenosimy się teraz na punkt pomiaru czasu po 3,5 km.

Na pomiarze czasu po 1,5 jest już Heidi Weng (piąta). Tymczasem Justyna Kowalczyk zajmuje 7. miejsce po 1,5 km. Wszystkie faworytki minęły już ten punkt pomiaru czasu.

fis-ski.comfis-ski.com

Wracamy jeszcze do punktu pomiaru czasu po 1,5 km. Na tym pomiarze czasu Kowalczyk jest już 6., bowiem wyprzedziły ją także Krista Parmakoski i Ingvild Flugstad Oestberg.

Justyna Kowalczyk przebiegła już punkt pomiaru czasu po 3,5 km. Polka na razie jest 3. Jej strata do Kalli urosła jednak już do 18 sekund. Polka traci natomiast 2 sekundy do drugiej Astrid Jacobsen.

Marit Bjoergen dobiegła do punktu pomiaru czasu po 1,5 km. Norweżka o 5 sekund wyprzedza Kallę i o 13 sekund Justynę Kowalczyk, która na tym pomiarze czasu jest 4.

Wystartowały Ingvild Flugstad Oestberg i Heidi Weng. Wszystkie faworytki są już zatem na trasie.

Czekamy na Justynę Kowalczyk, która za chwilę powinna być na punkcie pomiaru czasu po 3,5 km.

Tymczasem Charlotte Kalla minęła już punkt pomiaru czasu po 3,5 km. Szwedka biegnie świetnie, bowiem jej przewaga nad drugą Astrid Jacobsen wynosi już ponad 16 sekund. 

Wystartowała już także Finka Krista Parmakoski.

Na trasę wyruszyła Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk minęła już punkt pomiaru czasu po 1,5 km. Na razie Polka zajmuje 3. miejsce, przegrywając z Charlotte Kallą o 8,3 sekundy!

Kolejne zawodniczki dobiegają do pomiaru czasu po 1,5 km. Cały czas prowadzi Szwedka Charlotte Kalla.

Za około 5 minut poznamy początkowe tempo biegaczki z Kasiny Wielkiej, gdy zostanie zmierzony jej czas po 1,5 km. 

WYSTARTOWAŁA JUSTYNA KOWALCZYK! TRZYMAMY KCIUKI!

Charlotte Kalla jest już na pierwszym pomiarze czasu po 1,5 km. Szwedka obejmuje prowadzenie z przewagą 5,4 sekundy nad drugą Stina Nilsson.

Na razie jedyna z Polek, która jest na trasie, Ewelina Marcisz dobiegła już do pomiaru czasu po 3,5 km, na którym na razie zajmuje 16. miejsce.

Przed dwoma laty Charlotte Kalla wygrał bieg na 10 km. Wówczas w Falun na mistrzostwa świata ten dystans rozgrywany był techniką dowolną. 

Wystartowała już Charlotte Kalla. Za 5 minut start Justyny Kowalczyk!

Zgodnie z prognozami do Lahti zawitała odwilż. Temperatura powietrza oscyluje w granicach 5 stopni Celsjusza. Najważniejsze jednak, że nie pada deszcz, którego obawiali się serwismeni. Dobre posmarowanie nart, będzie odgrywało ważną rolę w tym biegu. 

Z faworytek jako pierwsza na trasę wyruszy Charlotte Kalla. Po niej Justyna Kowalczyk, następnie Marit BjoergenKrista Parmakoski i Heidi Weng.

Pomiary czasu na 10 kilometrowej trasie ustawione są na 1,5 km; 3,8 km; 6,1 km; 8,5 km i na mecie.

Emocje rosną, do startu Justyny Kowalczyk jeszcze 10 minut. Przypominamy, że Polka wyruszy na trasę o 13:07.

Według ekspertów o medal we wtorkowej rywalizacji walczyć będzie 7 biegaczek. Główną faworytką pozostaje Norweżka Marit Bjoergen. Do grona faworytek należy zaliczyć także jej rodaczki Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg. Gospodarze wierzą w Finkę Kriste Parmakoski, Szwedzi w Charlotte Kallę a my Polacy w Justynę Kowalczyk.

Na trasie jest już 14. zawodniczek, w tym Ewelina Marcisz. Na pierwszym pomiarze czasu (po 1,5 km) Polka zajmuje na razie 5. miejsce spośród 6 zawodniczek, które dobiegły do tego punktu pomiaru czasu. 

W próbie generalnej przed mistrzostwami świata w estońskiej Otepaa Justyna Kowalczyk zajęła 5. miejsce, a wygrałaNorweżka Marit Bjoergen. Polka przez 7 km miała szansę na miejsce na podium, ale w końcówce wyraźnie osłabła i spadła na 5. lokatę. Gorąco wierzymy, że tym razem Polce nie zabraknie sił w końcówce i wywalczy medal, który byłby pięknym ukierunkowaniem jej osiągnięc na mistrzostwach świata. 

Justyna Kowalczyk jest świetną specjalistką od biegu na tym dystansie. W 2014 roku na igrzyskach olimpijskich w Soczi Polka zdobyła złoto właśnie w tej specjalności. 

Łącznie na trasie walczyć będą 4 reprezentantki Polski. Z numerem 4 wystartowała już Ewelina Marcisz. Z numerem 44 pobiegnie Justyna Kowalczyk, z numerem 47 Martyna Galewicz i z numerem 49 Kornelia Kubińska

Na liście startowej widnieją nazwiska 72 zawodniczek. Bieg odbywa się ze startu indywidualnego. Justyna Kowalczyk wystartuje z numerem 44 o 13:07.

 

O 12:45 rozpocznie sie bieg na 10 km stylem klasycznym kobiet na MŚ w Lahti, w których - w co gorąco wierzymy -Justyna Kowalczyk powalczy o podium.

Dzień dobry państwu! Rozpoczynamy relację z najważniejszego biegu dla Justyny Kowalczyk w bieżącym sezonie.

>

    Komentarze (53)