WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejne pokłosie afery dopingowej. Rosja straciła prawo do organizacji mistrzostw świata!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Afera dopingowa w Rosji po raz kolejny negatywnie wpłynęła na sport w tym kraju. Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) poinformowała, że Soczi straciło prawo organizacji przyszłorocznych mistrzostw świata.

Mistrzostwa świata w biathlonie i skeletonie miały odbyć się w lutym na olimpijskim torze w Soczi. Decyzja o przeniesieniu zawodów do innego kraju związana jest z aferą dopingową w Rosji. IBSF nie poinformowało jeszcze o tym, kto zostanie nowym gospodarzem mistrzostw. Ma on zostać podany w ciągu kilku najbliższych dni.

"Komitet Wykonawczy IBSF uważa, że w tak trudnym czasie rozsądnym jest zrezygnowanie z organizacji takiej imprezy w Rosji" - głosi komunikat wystosowany przez federację.

Powodem takiej decyzji jest umożliwienie sportowcom i trenerom ze wszystkich krajów wzięcia udziału w zawodach i skupieniu się tylko na nich, a nie na oskarżeniach i dyskusjach dotyczących afery dopingowej w rosyjskim sporcie. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, w Rosji istniał system dopingowy na ogromną skalę, a zamieszanych w niego mogło być nawet 1000 sportowców.

Przeniesienie zawodów do innego kraju to również krok wobec reprezentacji, które już zagroziły wycofaniem się z mistrzostw. Z uczestnictwa w czempionacie w Soczi zrezygnowali między innymi zawodnicy z Wielkiej Brytanii, USA czy Łotwy.

ZOBACZ WIDEO Stefan Horngacher: To dla mnie żadne zaskoczenie (źródło: TVP SA)

Czy decyzja o przeniesieniu mistrzostw świata z Rosji do innego kraju jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL