Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Luty i Krzysztof TylkowskiGetty Images / Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski

Bobsleje. "Ryzyko jest zbyt wysokie". Reprezentanci Polski rezygnują ze startów

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Sytuacja w polskich bobslejach sięgnęła poziomu kabaretu. Zawodnicy wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że... nie podejmują się dalszych występów.

"My, Reprezentacja Polski w bobslejach, jesteśmy już po pierwszym występie w Pucharze Europy. Niestety, mając na uwadze nasze bezpieczeństwo i zdrowie rezygnujemy z dalszych startów w tej części sezonu. (...) Odmawiamy ryzykowania naszym zdrowiem na rzecz bliżej nieokreślonego celu" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym w środę na facebookowym koncie "Bobsleigh Team Luty".

Pod listem opublikowanym na portalu społecznościowym podpisali się: Mateusz Luty, Hubert Olczyk, Krzysztof Tylkowski, Arnold Zdebiak i Jakub Zakrzewski - zawodnicy kadry A. Powodem rezygnacji ze startów jest nieodpowiednie - zdaniem kadrowiczów - przygotowanie do sezonu przez Polski Związek Bobslei i Skeletonu (WIĘCEJ TUTAJ).

W ostatnich miesiącach reprezentacja pozostawała bez głównego trenera. Żaden z zawodników nie oddał wymaganej liczby ślizgów podczas okresu przygotowawczego. Na dodatek, związek do tej pory nie przedstawił planu działania na sezon 2019/20.

ZOBACZ: Bobsleje. Reprezentacja wciąż z problemami. Nowy trener nie przyjechał na zgrupowanie >>

"Trzy poważne wypadki na torze w ostatnim tygodniu, które przekładają się bezpośrednio na stan naszego zdrowia, uświadomiły zespołowi, że ryzyko jest zbyt wysokie. W związku z tym nie podejmujemy się dalszych startów w sezonie" - czytamy w komunikacie.


Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie dwójka Luty - Tylkowski pokazała się z bardzo dobrej strony w Pucharze Świata. Polacy dwukrotnie zajmowali 7. pozycję w zawodach elity.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner chce nowego skoczka w rodzinie. "Za pięć lat zaczniemy próby"

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL