Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od prawej: Łukasz Zakrzewski Materiały prasowe / Na zdjęciu od prawej: Łukasz Zakrzewski

Bojery. Łukasz Zakrzewski liderem mistrzostw świata, Karol Jabłoński drugi

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Łukasz Zakrzewski jest liderem po czterech wyścigach bojerowych mistrzostw świata 2020 w klasie DN rozgrywanych na szwedzkim jeziorze Orsasjoen.

Łukasz Zakrzewski w poniedziałek był dwukrotnie drugi, a we wtorek dziesiąty oraz szósty. W klasyfikacji generalnej prowadzi z dorobkiem dwudziestu punktów. Urodzony w 1984 roku Polak zdobył pięć medali mistrzostw świata - dwa srebrne (2006 i 2008) oraz trzy brązowe (w latach: 2010, 2011 i 2018). 

Drugą lokatę w klasyfikacji łącznej zajmuje Karol Jabłoński. Dwunastokrotny złoty medalista światowego czempionatu rozpoczął rywalizację w Szwecji od 26. pozycji, ale w trzech następnych wyścigach triumfował. 57-latek ma na koncie 29 punktów. Trzeci z dorobkiem 31 "oczek" jest Rosjanin Anton Didenko, a czwarty - Łotysz Madars Alvikis (37 pkt).

Na piątej pozycji znajduje się Wojciech Baranowski, siódmej Tomasz Zakrzewski, ósmej Ryszard Mrózek, a dziewiątej Jarosław Radzki. Czołową dziesiątkę zamyka rówieśnik Jabłońskiego, pięciokrotny mistrz świata - Amerykanin Ron Sherry. Natomiast siedemnaste miejsce zajmuje złoty medalista MŚ 2019 - Michał Burczyński.

W środę nie udało się rozegrać kolejnych wyścigów z powodu zbyt słabego wiatru. Następną próbę dokończenia zawodów organizatorzy podejmą w czwartek.

Czytaj także:
Kaja Ziomek poprawiła rekord Polski na 500 metrów,
Czterech Polaków w składzie na zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Krzysztof Piątek może mieć problemy przez swoją cieszynkę?!

Czy Polak zdobędzie złoty medal bojerowych mistrzostw świata 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL