Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ring bokserskiGetty Images / James Chance / Na zdjęciu: ring bokserski

Koronawirus. Trener bokserskiej kadry Rosji zarażony. Wrócił z turnieju w Londynie

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Anton Kaduszin, trener rosyjskiej kadry narodowej w boksie, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. To skutek jego uczestnictwa w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

- Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu - powiedział agencji "TASS" Umar Kremlew, sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej.

- Z naszych informacji wynika, że ​​ma łagodny przypadek choroby. Od pierwszego dnia powrotu z Londynu jest izolowany w domu. Uważnie śledzimy rozwój wydarzeń. Lekarze odwiedzają go codziennie i nieznacznie zmieniają leczenie. Anton mówi, że czuje się teraz znacznie lepiej. Rosyjska Federacja Boksu zapewni mu wszelką niezbędną pomoc, ponieważ jest to nasz trener - dodał Kremlew. 

Reprezentacja Rosji w boksie brała udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2020 w Londynie, który odbył się w dniach 13 marca - 23 marca. 16 marca organizatorzy postanowili przerwać zmagania pięściarzy z powodu pandemii koronawirusa, ale to i tak nie uchroniło kilku uczestników zawodów przed zarażeniem COVID-19. 

W londyńskich kwalifikacjach brało udział 13 reprezentantów Polski. Po przylocie do kraju nie stwierdzono u nich objawów koronawirusa. 

Czytaj także:
Koronawirus. Piękny gest Joanny Jędrzejczyk
Rafał Kijańczuk: Federacja została postawiona pod ścianą

ZOBACZ WIDEO: Robert Korzeniowski chwali przełożenie igrzysk. "Decyzja podjęta w trybie pokoju olimpijskiego"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL