Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Firat Arslan był bliski sensacji, ale Yoan Pablo Hernandez obronił pas IBF

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Najważniejszym wydarzeniem sobotniej gali boksu w Erfurcie był pojedynek pomiędzy Yoanem Pablem Hernandezem (29-1, 14 KO) a Firatem Arslanem (34-8-2).

Stawką pojedynku był pas mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej, który należy do Kubańczyka. Po dwunastu, wyrównanych rundach, jeden sędzia postawił na wygraną Firata Arslana w stosunku 115-113, zaś dwóch pozostałych postawiło na Yoana Pabla Hernandeza w punktacji 115-113 i 116-113.


Dla młodszego brata zawodnika UFC, Yoela Romera Palacia, była to kolejna skuteczna obrona pasa zdobytego w 2011 roku. W swoim poprzednim pojedynku Hernandez pokonał Aleksandra Aleksiejewa. W marcu Kubańczyk miał się zmierzyć z Pawłem Kołodziejem, ale ostatecznie wycofał się z walki.

Reprezentujący Niemcy Firat Arslan zaznał tym samym kolejną porażkę w swoich "mistrzowskich" pojedynkach. Wcześniej postawił między innymi duży opór czempionowi WBO, Markowi Huckowi.

Denis Lebiediew: Paweł Kołodziej ma nokautujące uderzenie

Czy w takiej formie, Paweł Kołodziej pokonałby Yoana Pabla Hernandeza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • smok Zgłoś
  Lubię pana Arslana. Prze do przodu jak taki czołg. Podwójna garda, półdystans i ciągle do przodu. Moim zdaniem pokonał w pierwszej walce pana Hucka, no ale wiadomo. Boks to na pierwszym
  Czytaj całość
  miejscu biznes, potem sport.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL