Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paweł Głażewski o walce o pas: Lepszej okazji na tytuł nie będzie. Jadę wygrać

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Już 6 grudnia w Oldenburgu kolejny Polak będzie miał szansę zdobyć pas mistrza świata. W Niemczech Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) o pas WBA wagi półciężkiej powalczy z Jurgenem Brahemerem (44-2, 32 KO).

Polak szybko zaakceptował propozycję pojedynku z Niemcem. - Nad przyjęciem oferty nie zastanawiałem się nawet jednej chwili, takich okazji nie można odrzucać. Cieszę się, że otrzymałem taką szansę. Jadę do Niemiec po pas i wierzę, że stać mnie na wygraną - stwierdził "Głaz", dla którego walka z Juergenem Braehmerem będzie trzecią w roku 2014.


Paweł Głażewski już rozpoczął obóz przygotowawczy. - Termin jest idealny, ponieważ dzień wcześniej miałem mieć walkę wieczoru na gali w Wieliczce. Mam za sobą już cztery tygodnie przygotowań, czuję się świetnie - dodał w rozmowie z ringpolska.pl.

Białostoczanin uważa, że pojedynek z dużo bardziej doświadczonym 36-latkiem jest jego życiową szansą, którą musi wykorzystać. - Lepszej okazji na zdobycie tytułu mistrza świata nie będzie. Wiadomo, że na tym poziomie nie ma słabych pięściarzy, ale widzę w tej walce swoje szanse - zakończył.

Podczas tego samego wydarzenia planowane są też pojedynki Mateusza Masternaka z Jeanem Markiem Mormeckiem i Yoana Pabla Hernandeza z Olą Afolabim.

Źródło: ringpolska.pl

Paweł Głażewski powalczy o mistrzostwo świata!

Komentarze (2):

 • mauler. Zgłoś
  Będzie ciężko to wiadomo, ale nie takie niespodzianki się zdarzały. Liczę chociaż, że Paweł nieźle się pokaże, mimo że szanse ma niewielkie. Szkoda tylko, że tego samego dnia
  Czytaj całość
  będzie KSW 29...
  • anglik Zgłoś
   Jurgenem Brahemerem to solidny bokser , twardy nie ustępliwy . Potrafi zamęczyć przeciwnika , Głazewski to też bokser solidny i nie bojący sie podjąć walki . Obaj bez błysku
   Czytaj całość
   .....stawiam na Jurgena przy cichej nadziei że wygra Głażewski -czego mu życzę .

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL