Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Mariusz Wach dwa razy walczył o mistrzostwo świata

Przed Wach vs Powietkin: Wspaniała gala w Kazaniu, Rosjanie nokautują resztę świata

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Rosyjski miliarder Andriej Riabiński po raz kolejny pokazuje reszcie świata, jak zorganizować pięściarską galę na najwyższym światowym poziomie. Aleksander Powietkin i Mariusz Wach będą współuczestnikami historycznego pięściarskiego wydarzenia.

Kosztowne hobby

Riabiński jest bossem grupy promotorskiej "Mir Boksa", a działalność w zawodowym pięściarstwie na dobre rozpoczął w 2013 roku. Z przytupem. Miliarder za wszelką cenę chciał sprowadzić do swojej ojczyzny arcymistrza wagi ciężkiej Władimira Kliczkę i skonfrontować go ze swoim pupilem, Aleksandrem Powietkinem. Dopiął swego, lecz za tę przyjemność zapłacił bagatela 23 miliony dolarów. 

Konfrontacja dwóch mistrzów olimpijskich odbyła się 5 października na stadionie Olimpijskim w Moskwie. Starcie najlepszych pięściarzy królewskiej dywizji wzbudzało wielkie zainteresowanie, a przekaz telewizyjny cieszył się ogromną popularnością również poza granicami Rosji, w Niemczech (za pośrednictwem stacji RTL), Australii (Main Event), Danii (3+), Stanów Zjednoczonych (HBO), Węgier (Sport 1) i oczywiście Polski (Polsat Sport). 

Powietkin ma zbić Polaka w Dzień Jedności Narodowej 

Gala w Kazaniu odbędzie się 4 listopada i data ta jest dla wszystkich rosyjskich patriotów niezwykle ważna. Za naszą wschodnią granicą obchodzony jest wówczas Dzień Jedności Narodowej, który upamiętnia rok 1612 - wówczas Rosjanie odbili Kreml z rąk Polaków w wyniku działań wojny polsko-rosyjskiej.

Wydaje się więc, że dobór Mariusza Wacha jako rywala "Rycerza" nie jest przypadkowy. Promotor zapewnia jednak, że tego boju nie należy traktować jako rewanż za historię lat ubiegłych. Za to nasz "Wiking" chętnie opowiada o tym, że z przyjemnością zepsuje Rosjanom ich święto i zabije marzenia Powietkina o konfrontacji z Deontayem Wilderem, czempionem World Boxing Council.

Wieża Babel w Kazaniu i wystawa mistrzowskich pasów

Takiej imprezy boksu zawodowego jeszcze nie było. W Kazaniu czeka nas aż osiem walk o pasy, w tym najbardziej prestiżowe tytułu czempiona globu federacji International Boxing Federation, World Boxing Association oraz International Boxing Organization i regionalne pasy World Boxing Council, WBA i IBO. Prawdziwa wystawa, ale także demonstracja siły grupy "Mir Boksa". Należy pamiętać, że każdy taki pojedynek musi zostać opłacony włodarzom wspomnianych organizacji.

Wach z Powietkinem rywalizować będą o trofeum WBC Silver, które stanowi przepustkę do boju o "pełny" tytuł. Eduard Trojanowskij skrzyżuje rękawice z niepokonanym w 48. walkach Cesarem Rene Cuencą z Argentyny - w stawce pasy IBF i IBO. Denis Lebiediew stanie w szranki z Nigeryjczykiem Lateefem Kayode, Rachim Czakijew spotka na swojej drodze mieszkającego w Los Angeles Brytyjczyka, Olę Afolabiego. Król nokautu Dmitry Kudryashov zmierzy się z innym Nigeryjczykiem Olanrewaju Durodolą, Dmitrij Biwoł sprawdzi się z Brazylijczykiem Jacksonem Juniorem, "królowa" pięści Swietłana Kułakowa pobije się z reprezentantką Argentyny Aną Laurą Esteche, a Ugandyjczyk Solomon Bogere przetestuje Vikshana Murzabekowa. Basket-Hall Arena zmieni się w Wieżę Babel.

PasKategoria wagowa
Aleksander Powiektin (29-1)Mariusz Wach (31-1)WBC SilverCiężka
Dmitrij Kudriaszow (18-0)Olanrewaju Durodola (21-2)WBC SilverJunior ciężka
Rachim Czakijew (24-1)Ola Afolabi (21-4-4)IBOJunior ciężka
Denis Lebiediew (27-2)Lateef Kayode (21-0)WBAJunior ciężka
Eduard Trojanowskij (22-0)Cesar Rene Cuenca (48-0)IBF, IBOSuper lekka
Swietłana Kułakowa (10-0-1)Ana Laura Esteche (11-4-2)WBASuper lekka
Dmitrij Biwoł (4-0)Jackson Junior (19-4)WBA Inter-ContiPółciężka
Viskhan Murzabekow (11-0)Solomon Bogere (13-2-2)IBO InternationalPółśrednia


Mariusz Pudzianowski dostanie szansę rewanżu

Czy gala w Kazaniu będzie wielkim sukcesem grupy "Mir Boksa"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL