Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Artur Szpilka z pretensjami do Mariusza Wacha: Trzeba mieć jaja i serce

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Artur Szpilka skomentował przebieg środowej walki Mariusza Wacha z Aleksandrem Powietkinem. "Szpila" zarzuca rodakowi brak charakteru, twierdząc, że olbrzym z Krakowa nie zrobił nic, by pokonać Rosjanina na jego ziemi.

Kibice zapewne liczyli na większą agresję w boksie Wacha, niestety olbrzym z Krakowa ograniczał się do pojedynczych zrywów, a to było za mało na mistrza olimpijskiego i byłego czempiona wśród zawodowców. Pojedynek w Kazaniu zakończył się zwycięstwem Powietkina w dwunastej rundzie. 

- Do boksu trzeba mieć jaja, ale nie takie jaja, żeby wyjść z kimś do ringu, bo na tym poziomie to podstawa, tylko jaja, żeby nie bać się wejść z ciosem. Mariusz w ringu nic nie zrobił, aby wygrać - powiedział Szpilka w rozmowie z ringpolska.pl.

Szpilka wrócił pamięcią do swojej pierwszej zawodowej porażki z Bryantem Jenningsem w 2014 roku. Mieszkający obecnie w Houston mańkut zaryzykował w ostatniej rundzie i przegrał przed czasem. Na taką szarżę nie zdecydował się w środę Wach.

- W walce trzeba pokazać serce, nawet ryzykując przegraną przez nokaut, zaatakować, zwłaszcza gdy przegrywa się na punkty. Ja tak zrobiłem z Jenningsem i poległem, ale po walce mogłem sobie powiedzieć, że próbowałem wygrać.

Mariusz Pudzianowski dostanie szansę rewanżu

Komentarze (20):

 • Łukaszek z Falubazu Zgłoś
  W wadze ciężkiej nie ma zwyczajnie atrakcyjnych walk bo nie ma atrakcyjnych zawodników i trwa to już bardzo długo. Swego czasu Don King żeby na tym zarabiać choćby centa odgrzał np.
  Czytaj całość
  Gołotę aż w końcu dał sobie spokój.
  • Legijny Zgłoś
   amerykanska SPILKA sie napina....pogromca kelnerow :)
   • Bombiak Zgłoś
    Czy Wy ludzie myślicie że Szpilka ledwo po przylocie do USA będzie walczył z kimś najlepszym? zrozumcie ludzie że on musi iść schodek po schodku na samą górę. Nikt nie da mu dobrej
    Czytaj całość
    walki, najpierw trzeba się wypromować, pokazać się i pokonać paru zawodników aby ktoś z górnej półki chciał z nim walczyć. Szpilka ma 26 lat, Wach 36. Wach jeśli chciał coś zdobyć to właśnie zaprzepaścił swoją ostatnią szansę, za parę lat Kliczko przestanie walczyć i taki Szpilka będzie miał większą szansę niż Wach. Pozdro
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL