Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Murat Gassijew [L] i Krzysztof Włodarczyk [P] podczas konferencji prasowej PAP/EPA / Murat Gassijew [L] i Krzysztof Włodarczyk [P] podczas konferencji prasowej

Krzysztof Włodarczyk: Gassijew ma szczękę z granitu. Muszę strzelać jak z karabinu maszynowego

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Do walki Włodarczyka z Gassijewem zostało już tylko kilka dni. Polak podkreśla, że jest w świetnej formie. Chce po raz trzeci zdobyć pas mistrza świata w junior ciężkiej. - Muszę strzelać jak z karabinu maszynowego - przyznaje.

21 października w hali Prudential Center w Newark Krzysztof Włodarczyk stanie do walki z Muratem Gassijew. Stawką pojedynku będzie pas mistrza świata w kategorii junior ciężkiej.

- Chciałbym go zdobyć po raz trzeci i przejść do historii, tego do tej pory nie dokonał żaden polski pięściarz - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Włodarczyk.

Pojedynek będzie także ćwierćfinałem prestiżowego turnieju World Boxing Super Series. Zwycięzca stanie w szranki ze świetnym Kubańczykiem Yunierem Dorticosem.

- Na Gasijewie cała presja. Ja nie mam nic do stracenia. Żadnego stresu, pełny luz. A mogę zyskać bardzo dużo. Dla niego to bokserskie być albo nie być. Pamiętasz walkę Adama Kownackiego z Arturem Szpilką? Niewielu stawiało na zwycięstwo Adama. A on posłał Szpilkę na deski. Ja mogę zrobić to samo - uważa Włodarczyk, który docenia bokserskie umiejętności Rosjanina.

- On ma szczękę z granitu. Nigdy nie przegrał przez nokaut. Pochodzi z Władykaukazu u stóp Kaukazu. Ludzie tam są bardzo zacięci i twardzi. Na pewno nie będę w czasie pojedynku stał jak kołek i dawał się obijać jak worek treningowy. Będę do niego strzelał jak z karabinu maszynowego - zapowiada.

ZOBACZ WIDEO FEN 19: "Arab" podsumował zwycięstwo nad "Rubym" (wideo)

Jakim wynikiem zakończy się pojedynek Włodarczyk z Gassijewem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL